Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Savaşçı karakter sınıfı rehberi

Black Desert Online: Savaşçı karakter sınıfı rehberi

Savaşçı sınıfıyla tanıştınız mı?

Black Desert Online‘ı artık bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyoruz. Daha önceden oyun hakkında kapsamlı bilgiler veren,”Black Desert Online nedir?” adında bir yazı zaten yayımlamıştık. Eğer henüz göz gezdirmediyseniz ve bu yazımıza da konuk olan oyunun ne olduğunu bilmiyorsanız, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfada sizleri fazlasıyla bilgi bekliyor olacak. Bu yazımızda da, oyun içerisindeki 4 sınıftan biri olan Savaşçı karakter sınıfından bahsedeceğiz. Yazımızda kullanmış olduğumuz terimler, oyunun Türkçe sürümü ile farklılık gösterebilir. Tabii, oyunun Türkçe sürümü çıktığında, bunları güncelleyeceğiz.

Savaşçı sınıfı, hangi konularda ve hangi oyuncular için iyi bir seçenek?

Savaşçı sınıfı, tam bir canavar aslında. Ayrıca, Black Desert Online‘a yeni başlayan oyuncular için de çok uygun bir karakter. Hem yeni oyuncular için kullanıcı dostu, hem de canavar olmasının sebebi, sahip olduğu yüksek savunmadan kaynaklanıyor. Tabii, eğer gerçekten Savaşçı sınıfında ustalaşmak istiyorsanız, bayağı bir emek harcamanız gerekebilir. Savaşçı sınıfı karakterler, 1’e 1 PvP dövüşlerinde mükemmeller. Gruplara karşı olduğunda ise, mükemmel olmasalar da, ortalamanın üstünde bir yapıya sahipler.

PvE konusunda Savaşçılar, sahip oldukları yüksek savunma sayesinde, kullanıcılarını fazlasıyla rahat hissettirecek bir sınıf. Aynı durum, oyundaki kuşatma özelliği için de geçerli. Eğer oyuna yeni başlamış biriyseniz ve ne oynayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Savaşçı sizler için hem PvP, hem de PvE alanında güzel bir seçenek olabilir. Tabii, diğer karakter sınıflarını denemek, oynamak isterseniz de, onları da seçenekleriniz arasında tutabilirsiniz.

Savaşçı karakter sınıfının artıları, bayağı bir fazla. Şöyle bir toparlayacak olursak artılarını, en başa PvE ve PvP alanlarında başarılı bir yapıya sahip olduğunu koyabiliriz. Kitle kontrol açısından da gayet gideri var. Hareketlilik ve hasar açısından da iyi olan Savaşçı karakter sınıfı, bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de, savunma pozisyonu ile çoğu hasarı engelleyebiliyor. Eksileri açısından çok fazla bir şey söylemek mümkün değil ne yazık ki. Düşük menzilli olması ve engelleme zamanlamalarının biraz zor olması dışında, hiçbir eksisi yok.

Black Desert Online

Black Desert Online’ın Savaşçı sınıfı karakterleri için en uygun donanımları neler?

Savaşçı karakter sınıfı için silahlardan bahsedelim. Oyun içerisindeki en iyi silahların, Dünya Patronları‘ndan düştüğünü en baştan belirtmekte fayda var. Birincil silahınız olarak Liverto‘yu düşünebilirsiniz, fakat olabildiğince hızlı bir şekilde +15 ya da daha yukarısına geliştirmenizde fayda var. Eğer bu silah için yeterli bütçeye sahip değilseniz, Yuria da güzel bir alternatif olacaktır sizler için. Kalkan açısından ise, Krea veya Vangertz, Savaşçı sınıfı karakterler için güzel seçenekler.

Zırh açısından, Giath’s Helmet, başlık konusunda, Red Nose, göğüs zırhı konusunda, Bheg’s Gloves, eldiven konusunda ve Muskan’s Shoes ayakkabı konusunda en iyi seçenekler olacaktır. Seti tamamladığınızda ise, +100 can yenilenmesi, en yüksek MP/WP/SP değerlerine +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1 ve yetenek kullanma hızı +1 gibi çok önemli bonuslar da kazanabiliyorsunuz.

Savaşçı sınıfı karakterler için en popüler setlerden biri de Grunil seti. Tamamladığınızda, en yüksek can değerinizi yükseltiyor ve her zırh parçasında 2 adet boşluk veriyor. Tam setiniz varsa, ekstra AP de bu bonusların arasında bulunuyor. Bu setin en güzel yanı da, her sınıf için geçerli olması. Sınıfınızı istediğiniz zaman değiştirebilir ve zırh konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Bir başka alternatif olarak Agerian setini gösterebiliriz. Bu seti, seviye için kasılırken ve henüz Grunil için yeterli bütçeniz yokken kullanabilirsiniz. İkisi arasında en iyisi Grunil tabii ki.

Black Desert Online‘ın her duruma uygun karakter sınıfı olan Savaşçı için Taritas seti, önerebileceğimiz bir başka zırh seti. Bu set, Savaşçı sınıfı tarafından kullanılabilir, sebebi ise biraz dayanıklılık, +5 kesinlik ve bütün bunların yanında yüksek savunma veriyor. Eğer Savaşçı sınıfında kararlıysanız, Taritas setini kesinlikle tamamlamanızda fayda olacaktır, oyun içerisindeki rahatlığınız açısından.

Aksesuar ve kristaller açısından ne tavsiye edersiniz?

Aksesuar açısından, biraz tuzlu olan, fakat her kuruşuna değen eşyalardan bahsedelim. Black Desert Online içerisinde geçerli olan paranızdan biraz harcamanıza sebep olacak olan aksesuar eşyaları, 2 adet Blue Whale Molar Earring, 2 adet Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace, Basilisk’s Belt şeklinde listeleyebiliriz. Eğer bütçeniz bu eşyalara yetmiyorsa,  2 adet Bares Earring, 2 adet Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt  sizler için güzel alternatif olacaktır.

Silahlarınız için Red Battlefield Crystal – Carmae, yan silahlarınız için Red Spirit’s Crystal, başlığınız için Red Battlefield Crystal – Harthia, göğüs zırhınız için Red Battlefield Crystal – Cobelinus, eldivenler için Black Magic Crystal – Assault ve/veya Black Magic Crystal – Valor, ayakkabılarınız için ise Red Battlefield Crystal – Adamantine kristalleri, eşyalar üzerindeki soketler için önerimiz olacaktır. Tabii bu liste, Black Desert Online içerisinde sizi para açısından biraz zor duruma sokabilir.

Eğer bahsettiğimiz kristallere paranız yetmiyorsa, silahlarınız için Magic Crystal – Destruction, yan silahlarınız için Ancient Magic Crystal of Perfection, başlıklarınız için Magic Crystal of Infinity – Intimidation, göğüs zırhlarınız için Ancient Magic Crystal of Abundance – Vigor, eldivenler için Magic Crystal of Infinity – Sturdiness ve son olarak ayakkabılarınız için Magic Crystal of Infinity – Swiftness bizlerin önerisi olacaktır.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın