Black Desert Online: Sahire karakter sınıfı rehberi

Black Desert Online: Sahire karakter sınıfı rehberi

Kara büyü ile oynamak için güzel bir fırsat.

Black Desert Online çok yakın bir tarihte, en sonunda biz oyuncularla buluşacak. Hazır oyunun bizle buluşmasına az kalmışken, biz de oyundaki karakter sınıfları hakkında birer rehber oluşturalım dedik. Bu yazımızda da, sizlere Sahire sınıfı karakterlerden bahsedeceğiz ve oyun içerisinde işinize yarayacak ipuçları vereceğiz. Black Desert Online hakkında, “Black Desert Online nedir?” sorusunu cevapladığımız, diğer karakter sınıfları ve oyun içerisinde işinize yarayacak olan bir sürü bilgiyi bir araya topladığımız başlığımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. En iyisi, lafı çok daha fazla uzatmadan sizlere Sahire karakter sınıfı hakkında bilgilerimizi vermeye başlayalım.

Black Desert Online

Sahire sınıfı karakterlerin iyi ve kötü yönleri neler?

Sahire sınıfı karakterler, kara büyü kullanıyor. Kara büyü saldırıları ile yakın menzilde dehşet saçarken, uzak menzilli savaşlarda da sağlam hasar vermeyi başarıyor. Biraz kırılgan bir sınıf olmasına rağmen sahip olduğu alan etkili yetenekler ile, PvE konusunda gayet başarılı. Hareketlilik konusunda da fazlasıyla yeterli. PvP konusunda ise 1’e 1 savaşlarda gerçekten çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Üzerinde ustalaşmak konusunda, zırh açısından yetersiz olması sebebiyle zorlanabilirsiniz. Eğer yakalanırsanız veya yetenekleriniz kullanırken eliniz ayağınız karışırsa ayvayı yediniz. Sahire sınıfı karakterlerin kuşatma ve grup PvP savaşlarda iyi olduğunu da belirtemeyeceğiz ne yazık ki.

Black Desert Online‘ın 4 ana sınıfından biri olan Sahirelerin artı ve eksilerini bir araya toparlayalım. Artı açısından, PvE konusunda ve 1’e 1 PvP konusunda fena olmaması, hem yakın, hem de uzak menzilli yeteneklere sahip olması, alan etkili yeteneklerinin bulunması, yüksek hareketliliği, Sahire sınıfı karakterleri bir adım öne çıkarıyor. Fakat, düşük savunma, grup PvP savaşları ve kuşatmalar konusundaki güçsüzlüğü ile oynanış açısından zor bir mekaniğe sahip olması, Sahire sınıfı karakterlerin kötü yanları.

Black Desert Online

Black Desert Online içerisinde Sahire sınıfı karakterlerde hangi silahları kullanalım?

Sahire sınıfı karakterler için bizim önerebileceğimiz en iyi kullanıcıya bağlanmayan silah kesinlikle Liverto. Elinizden geldiğince hızlı bir şekilde +15‘e yükseltmenizde fayda var. Eğer Liverto için yeterli bütçeye sahip değilseniz, Yuria da, Liverto‘nun parasını toparlayana kadar yeterli bir alternatif olacaktır. Tabii, yine elinizden geldiğince hızlı bir şekilde geliştirmenizde veya gerekli bütçeyi toparlamanızda fayda var, zira her ne kadar iyi bir alternatif olsa da, yine de Liverto‘nun yerini tutmuyor.

Silahımızı ayarladık diyelim, diğer el boş mu kalsın? Elbette kalmasın. Jubre, kesinlikle diğer eliniz için en iyi donanım olacaktır. Elinizden geldiğince Jubre‘yi bulmaya çalışmanızda fayda var. Eğer olur da Jubre‘yi bulamazsanız, bir başka alternatif olarak Krea‘yı düşünebilirsiniz. Bir Jubre etmese de, yine işinizi görebilecek bir eşya sonuçta. Bütçe konusunda sıkıntılar çekiyorsanız Helrick de hem PvE, hem de PvP için uygun olması sebebiyle güzel bir alternatif olacaktır.

Black Desert Online

Sahire sınıfı karakterler için en uygun zırhlar nedir?

Sahire sınıfı karakterler için Giath’s Helmet, Red Nose, Bheg’s Gloves ve Muskan’s Shoes kesinlikle en iyi önerimiz olacaktır. Eğer olur da seti tamamlarsanız, müthiş bonuslar da sizin oluyor çünkü. Setin sağladığı bonuslardan bahsedecek olursak, 100 can yenileme, MP/WP/SP için +100, en yüksek can değerine +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1, yetenek kullanma hızı +1 şeklinde listeleyebiliriz. Sayarken bile yorucu olan bonusların, oyun içerisinde ne kadar avantaj sağladığından bahsetmeye bile gerek yok.

Bahsini ettiğimiz sete henüz ulaşamıyorsanız, Black Desert Online içerisinde yine gayet yeterli olacak olan setler bulunuyor. Bu setlerden ilki olarak Grunil gösterilebilir. Grunil seti, en yüksek can değerinizi yükseltmek ve her parça için 2 adet kristal boşluğu bulundurmakla kalmıyor, bir de üstüne ekstra AP veriyor. Bir başka güzel avantajı ise, her sınıf tarafından kullanılabilir olması. Bir başka alternatif set olarak Agerian setini gösterebiliriz. Seviye kasarken ya da Grunil seti için yeterli bütçeniz yokken, sizleri fazlasıyla memnun edebilecek bir set.

Black Desert Online

Aksesuar ve kristal konusunda Sahire sınıfı karakterler ne kullanmalı?

Aksesuar açısından Blue Whale Molar Earring, Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace ve Basilisk’s Belt en iyi önerilerimiz olacaktır. Elbette bütçeniz bunlar için yetersiz olabilir. Bu sebeple de alternatif olarak, Bares Earring, Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt‘i sizler için tavsiye edebiliriz. Fakat, elinizden geldiğince ilk olarak bahsettiğimiz aksesuar eşyalarına geçiş yapmanızda kesinlikle fayda var.

Kristal konusunda ise, Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Black Magic Crystal – Memory, Red Battlefield Crystal – Harphia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Assault, Black Magic Crystal – Valor ve Red Battlefield Crystal – Adamantine sizlere önerebileceğimiz eşyalar olacaktır. Eğer bunlar için bütçeniz yoksa da, Magic Crystal – Crimson Flame, Ancient Magic Crystal of Perfection, Magic Crystal of Infinity – Memory, Ancient Magic Crystal of Abundance – Energy, Magic Crystal of Infinity – Assault ve Magic Crystal of Infinity – Swiftness kristallerini önerebiliriz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın