Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Cadı karakter sınıfı rehberi

Black Desert Online: Cadı karakter sınıfı rehberi

Cadı karakter sınıfını ilk defa kullanacak olan oyuncuların bilmesi gerekenler.

Black Desert Online’ın Kapalı Beta aşamasında, oyuna sonradan katılan sınıflardan biri de, Cadı. Muhtemelen, birçok kişi zaten çoktan karakteri tecrübe etmiştir, fakat oyunun tam çıkışında ve OBT aşamasında, Cadı sınıfı karakterleri nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Eğer yeni başladıysanız veya oyunu oynuyor, fakat Cadı karakter sınıfının nasıl olduğunu merak ediyor, sınıfı öğrenmek istiyorsanız, tam olarak doğru yazıdasınız demektir. Eğer daha farklı rehberler arıyorsanız, buraya tıklayarak ulaşabileceğimiz ana rehber sayfamızdan, Black Desert Online hakkında istediğiniz bilgiyi veren rehberimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Black Desert Online

Cadı karaker sınıfı için neler söyleyebilirsiniz?

Cadı sınıfı karakterler, adından da anlayabileceğiniz üzere büyü yapan bir sınıf. Alan etkili saldırılar, yavaşlatmalar, geri itmeler ve hatta sersemletmeler, Cadı karakter sınıfında bol bol bulabileceğiniz yeteneklerden. Birincil silahı asa olan Cadı karakter sınıfının, ikincil silahı ise hançer. Genel olarak yüksek hasarlı bir karakter sınıfı olan Cadı, destek olarak da kullanılabilme potansiyeline sahip. Bunun sebebi de, iyileştirme, kalkan ve ölmüş dostu diriltme gibi yeteneklerinin bulunuyor olması. Oynanış açısından, oyuna yeni başlayanların fazlasıyla rahat edeceği bir karakter sınıfı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat, büyü ve yetenek süresi konusunda uzmanlaşmanız gerekebilir, eğer bu sınıfta kararlıysanız.

Cadı karakter sınıfı, Black Desert Online‘daki diğer karakter sınıflarının kabusu. PvP ve kuşatma savaşlarında, ciddi anlamda çok güçlüler. Tabii, eğer rakibinizi hiç beklemediği bir anda yakalayabilirseniz. Yoksa, sahip oldukları düşük savunmadan dolayı, bayağı sıkıntı yaşayabiliyor. PvE açısından da, alan etkili yeteneklere, sersemletme, yavaşlatma, geri itme yeteneklerine ve uzak menzile sahip olması sebebiyle, bayağı rahat bir karakter sınıfı olduğunu söylemek mümkün.

Artı ve eksilerini şöylece bir araya toplayacak olursak eğer, artılar konusunda destek yeteneklerini bulunmasından başlayabiliriz. Yüksek hasar vermesi, alan etkili yetenekleri, grup PvP savaşlarında terör estirebilmesi, PvE konusunda güçlü olması, Cadı karakter sınıfının artıları arasında yer alıyor. Black Desert Online geliştirici ekibi, bunca artı sundukları karakter sınıfı için, birtakım eksiler de eklemeyi ihmal etmemiş. PvP savaşlarında çok güçlü olması ve düşük savunmaya sahip olması sebebiyle, ilk avlardan biri olması, yüksek yetenek sürelerine sahip olması, karışık yetenek kombinasyonları olması ve düşük savunması, Cadı karakter sınıfının eksileri olarak gösterilebilir.

Black Desert Online

Black Desert Online oyuncularına, Cadı karakteri için hangi zırh ve silahları tavsiye edersiniz?

Cadı karakter sınıfı için, Black Desert Online oyuncularına önerebileceğimiz bazı zırh ve silahlar da bulunuyor. Silah konusunda, karaktere bağlanmayan silahlar arasında en iyisi olan Liverto, tavsiyemiz olacaktır. Elinizden geldiğince hızlı bir şekilde +15‘e yükseltmenizde fayda var tabii. Eğer Liverto için yeterli bütçeye sahip değilseniz, Yuria da fazlasıyla iyi bir seçenek olacaktır sizler için. Bu esnada da, Liverto için gerekli olan bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Zırh konusunda, Giath’s Helmet, Red Nose, Bheg’s Gloves ve Muskan’s Shoes, 100 can yenileme, +100 maksimum MP/WP/SP, +1 isabet, +1 ıskalama, +1 saldırı hızı ve +1 yetenek hızı vermesi sebebiyle, en iyisi olarak tavsiyemiz. Bu sete ulaşana kadar, Grunil setini kullanabilirsiniz. Maksimum can miktarınızı arttırmakla kalmıyor, her zırh parçası başına 2 adet soket de bulunuyor. Ekstra olarak kazandırdığı AP de, yine muhteşem bir katkı olacaktır.

Grunil setine alternatif olarak, Taritas seti de güzel bir seçenek olacaktır. Taritas seti, her ne kadar Cadı karakter sınıfı için çok güzel bir seçenek olsa da, biraz ağır olması, gözden biraz düşürüyor. Eğer isterseniz, her iki setin de özelliklerini, keyfinize göre kullanabilirsiniz. 3 parça Taritas ve 1 parça Grunil eldivenleri, hem size isabet oranını kazandıracak, hem de maksimum can miktarınıza katkıda bulunacaktır. Tabii, yine de bütün seçenekler, Black Desert Online oyuncularının zevkine kalmış.

Black Desert Online

Cadı karakter sınıfı, hangi aksesuar ve kristallere yönelmeli?

Aksesuar açısından, Fugitive Khalk’s Earring, Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace ve Basilisk’s Belt, öncelikli tavsiyelerimiz arasında yer alacaktır. Fakat, eğer henüz bu eşyalar için yeterli bütçeye sahip değilseniz, Bares Earring, Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt de, öncelikli tavsiyelerimizi elde edene kadar iş görecek eşyalar arasında bulunuyor.

Soketleriniz için kullanmanızı tavsiye ettiğimiz kristallerden de bahsetmekte fayda var. Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Red Battlefield Crystal – Harphia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Valor ve Red Battlefield Crystal – Adamantine, öncelikli tavsiyemiz olan kristtaller. Tabii, Magic Crystal – Crimson Flame, Ancient Magic Crystal of Perfection, Magic Crystal of Infinity – Memory, Ancient Magic Crystal of Abundance – Patience, Magic Crystal of Infinity – Sturdiness ve Magic Crystal of Infinity – Swiftness, öncelikli tavsiyemiz olan kristalleri alana kadar kullanabileceğiniz kristaller konusundaki tavsiyelerimizdir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın