Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.09.2018

Black Desert Online, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde muhteşem bir yenilenme gerçekleştirerek, adeta kozasından çıkmış bir kelebek gibi parladı. Bu parlayış, Black Desert Online'ın oyuncu sayısında fazlasıyla olumlu bir etki gösterdi. Peki, bu yükseliş Black Desert Online'a ne kazandırdı dersiniz? Pearl Abyss ekibi tarafından önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruya göre, bahsettiğimiz artış sayesinde Black Desert Online, dünya genelinde 10 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahip oldu.

Black Desert Online, başarılara doymuyor

Pearl Abyss ekibi tarafından yapılan bir duyurudan bahsetmiştik zaten. Duyuruda, Black Desert Online'ın dünya çapında 10 milyon kayıtlı kullanıcıyı geçmiş olması yer alıyordu. An itibari ile 150'den fazla ülkede 12 farklı dil ile oynanabilen Black Desert Online'ın 2,4 milyar saatten daha fazla oynanmış bulunuyor. Yakın zamanda çıkan güncelleme ile birlikte oyunun hem grafiksel açıdan, hem de ses açısından birçok şeyi değişti. Bu değişiklik ile birlikte de büyük yükseliş gördü oyun.

Black Desert Online'ın yükseliği konusunda, oyunun önemli bir ismi olan Jae Hee Kim, "Black Desert Online Remastered'ın topluluk tarafından bu kadar büyük oranda olumlu bir şekilde karşılanmış olması bizleri sevindirdi. Devamlı geliştirmeler ve optimizasyonlar için çabalarken oyun için heyecan verici içerikler yaratmaya devam edeceğiz." diyerek mutluluklarını ve hedeflerini kısaca dile getirdi. Açıkçası, böylesi bir yükseliş, birçok yeni içerik ile kutlanması gerekir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.