Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Turcoin nedir?

Turcoin nedir?

Bitcoin'e yerli ve dişli bir rakip, Turcoin karşınızda.

Bitcoin, son yıllarda bayağı popüler bir şekilde kullanılan dijital para birimi, bildiğiniz gibi. Bitcoin‘in ardından da, farklı farklı isimlerle birçok farklı dijital para birimleri daha piyasaya sürüldü. İnsanlar, evlerinde veya iş yerlerinde, kendi kendilerine kurmuş oldukları birtakım donanımlar ile, Bitcoin ve benzeri dijital para birimleri kazanmaya başladı. Böyle böyle derken de, günümüzde önemli bir yere sahip olmayı başardı. Şimdi ise, bizleri çok farklı bir dijital para birimi daha karşılıyor. Bitcoin için rakip olabilecek, yerli, Türk malı Turcoin, son günlerde ismini duymaya başladığımız bir başka para birimi.

Bitcoin için yerli rakip, Turcoin nedir ve nasıl alınır?

Bitcoin rakibi dedik. Peki, nedir bu Turcoin ve nasıl alınır?

Aklınızdaki soruları duyar gibiyiz. Sizin yerinize, biz soralım soruyu. Nedir bu Turcoin? Tam olarak bu sorunun cevabı da, Turcoin‘in internet sitesinde uzun uzun anlatılmış. İnternet sitesinde, Turcoin nedir sorusuna, “Türkiye‘nin Cryptonight tabanlı blockchain yapısıyla, herkes için tamamen gizlilik ve ekstra hiçbir özel asic cihaz olmadan kazılabilirlik esasıyla kurulmuş ilk para birimidir.  Yani herkesin anlayacağı dilde anlatırsak, kısaca BTC ETH vs. gibi diğer kripto para birimlerinin aksine, cüzdan adresleriniz bilinse bile işlemleriniz takip edilemez, Antminer gibi pahalı cihazlar olmasa da kazanç sağlanabilir. Peki bu işin finansmanını kim sağlıyor? Kademeli olarak GSCash gibi varolan emtiaların yerini premined edilmiş coinler üzerinden oluşturulacak ödeme kuponları ve cüzdan aracılığı ile para transferleri alacak.  Bu sayede sirkülasyonu arttıkça, bu yeni altcoin kendi finansal ekosistemini mevcut değerler üzerinden oluşturulmuş olacak.” şeklinde açıklama getirilmiş.

Bu sistemin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız da, o konu hakkında da birtakım açıklamalar yapabiliriz. PC üzerinden veya internete bağlanabileceğiniz cihazlar üzerinden, kendinize ait bir cüzdan hesabı oluşturmanız gerekiyor öncelikle. Tabii, bu hesapların sorumlulukları da tamamen size ait. Bu aşamadan sonra, farklı farklı yollarla Turcoin bakiyesi yükleyebilirsiniz cüzdanınıza. Kazım işlemleri başlayınca da, evinizde bulunan bilgisayarınız üzerinden madenleri kazarak da para kazanabilirsiniz. Oluşturmuş olduğumuz bu cüzdanlar aracılığı ile, cüzdan bakiyesine para aktarabilir, gönderebilir, hatta Turcoin ödemesi kabul eden yerlerden ürün ve hizmet de satın alabilirsiniz.

Turcoin borsası henüz devreye girmediği için, dalgalı kur sistemine henüz geçmediler. Bu sebeple, Turcoin para biriminin her tanesi, 100 dolara eşit, sabit bir şekilde. Borsa devreye girdiğinde yükselme ihtimali ise yüksek olarak belirtiliyor. Avantaj konusunda ise, henüz yeni olduğu için, aktif olarak güncellenen bir sisteme sahip olduğunu en baştan belirtebiliriz. Bunun dışında, 0,01 Turcoin gibi ucuz transfer ücretleri, güvenilir ve gizli oluşu da eklenebilir.

Halihazırda Bitcoin ve benzeri konularla ilgilenen kişilerin kesinlikle göz gezdirmesini tavsiye edebiliriz. Bitcoin‘e rakip olarak çıkarılan yerli dijital para birimimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ya da direkt olarak cüzdanınızı oluşturup para eklemek isterseniz, buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfa size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bitcoin kadar popüler olur mu bilinmez, fakat bu tarz şeylerin sadece yurt dışında olmadığını görmek de, fazlasıyla sevindirici.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın