Menü
https://leadergamer.com.tr/rakamlarla-battlegrounds/

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Yapımcı Bluehole, Inc.
Dağıtımcı Bluehole, Inc.
Tür
Çıkış Tarihi 23 Mart 2017
H1Z1 , Playerunknown's Battlegrounds 12 Ağustos 2017 10:57

PlayerUnknown’s Battlegrounds, H1Z1 satışlarını geride bıraktı

PlayerUnknown’s Battlegrounds, H1Z1 satışlarını geride bırakarak Steam üzerindeki en çok satan Battle Royale oyunu olmayı başardı.


Eğer şu an Steam üzerindeki en iyi Battle Royale oyununu arıyorsanız, H1Z1 oyununa değil, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa bakacaksınız. Çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds, H1Z1 satışlarını geride bırakarak Steam üzerindeki en çok satan Battle Royale oyunu olmayı başardı. SteamSpy verilerine göre şu an H1Z1 oyununun 6,545,459 ± 69,430 sahibi bulunuyor. Bu rakam PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda ise 6,626,480 ± 69,852 olarak görünüyor. Küçük bir karşılaştırma yapabilmeniz için söyleyelim, H1Z1 çıkışını sadece PC platformu için 17 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirmişti. Oyunun PlayStation 4 için de çıkacağı söyleniyordu fakat bu konuda hiçbir bilgi verilmiyor artık. PlayerUnknown’s Battlegrounds ise çıkışını 23 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirdi. Oyun, 2017 sonunda Xbox One için, 2018 içerisinde de PlayStation 4 için çıkacak, en azından resmi açıklamalar bu yönde.

PlayerUnknown's Battlegrounds, H1Z1 satışlarını geride bıraktı

Daha önce PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında, “Başka bir PlayerUnknown’s Battlegrounds verisi ise oyunda oynanan toplam oyun ile alakalı. İstatistiklere göre oyuncular toplam 10,255,021 oyun oynadı. Bu da demek oluyor ki, oyuncular toplamda 10,255 bin ton tavuk yedi. Tabii bir de ilk oyununda birinci olan şanslı veya yetenekli oyuncular var. Oyunun geliştiricileri, bu oyuncuları unutmadı. İstatistiklere göre her 6 bin oyuncudan 1 tanesi ilk oyununda birinci gelebildi. Bunu oranlara vurmak gerekirse, bu oyunu oynarken ilk oyununuzda birinci olmanız, yolda yürürken size şimşek düşmesinden daha nadir bir şey. Eğer dilerseniz oyun hakkındaki tüm istatistiklere hemen aşağıdaki galerimizden göz atabilirsiniz.” demiştik. Önemli bir istatistik.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer konsol oyunlarından uzakta, PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız sizleri bekliyor. Eğer oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör