Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 03.06.2021

Electronic Arts, Activision’dan Call of Duty ve Destiny’nin eski Genel Müdürünü Battlefield serisinin yeni Genel Müdürü olması için işe aldı. Byron Beede artık Battlefield’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü ve bu rolde Battlefield ekibini geleceğe yönlendirmeye yardımcı olacak. EA, bu hareketin markanın büyümesine yönelik stratejik, uzun vadeli bir süreci işaret ettiğini söyledi.

Battlefield serisinin Genel Müdürü Byron Beede gelişmeleri

Byron Beede, Destiny’nin Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü dahil olmak üzere Activision’da çeşitli roller üstlendi ve son olarak Call of Duty serisi için aynı pozisyondaydı. Call of Duty’i denetlediği süre boyunca Activision, Kasım 2019’da Call of Duty Mobile’ı ve Mart 2020’de Warzone’u oynaması ücretsiz seri girişlerini piyasaya sürdü. İlk ücretsiz haberinden sonra 500 milyondan fazla indirildi. İkinci haberden sonra da 100 milyondan fazla oyuncuyu Call of Duty’e çekti.

EA salı günü, bir sonraki Battlefield oyununu yani Battlefield 6 bu tatil sezonunda konsollar ve PC için piyasaya sürülmeden önce, yani 9 Haziran 2021’de çıkış tarihini açıklayacağını doğruladı. EA’in yeni Battlefield oyunu hem önceki hem de mevcut nesil konsollarda piyasaya sürülecek şekilde ayarlandı. Dahili kullanıma yönelik bir Battlefield 6 fragmanı olduğu iddia edilen düşük kaliteli bir versiyonun tamamı geçen hafta ise sızdırılmıştı. Serinin yaratıcısı DICE, 2022’nin Nisan ayında piyasaya sürülmek üzere bağımsız bir Battlefield mobil oyunu geliştirdiğini duyurdu.

Battlefield serisinin yeni Genel Müdürü Byron Beede doğrudan Respawn kurucusu ve DICE LA Başkanı Vince Zampella’ya rapor verecek. Umarız ki her iki taraf adına her şey güzel olur. Yeni gelecek oyunların da büyük başarı elde ederler. Ayrıca Battlefield 4 şu anda Prime Gaming aboneliğinin bir parçası olarak Amazon Prime müşterilerine ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.