Türkiye

Battlefield 1 Rehberi – Oyunu nasıl erken oynarım?

Battlefield 1 Rehberi – Oyunu nasıl erken oynarım?

Oyunu ilk oynayanlardan biri siz olabilirsiniz.

EA Games’in ücretli üyelik sistemleri Origin Access ve EA Access, sizlere pek çok oyunun kapısını açıyor. Kütüphanenize ekleyebileceğiniz onlarca oyunun yanı sıra, en güncel oyunları ilk deneyimleyenlerden biri olma şansını da elde ediyorsunuz. 21 Ekim 2016’da çıkış yapacak olan Battlefield 1’i erkenden oynamak istiyorsanız, bu rehberimiz size yol gösterecektir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri ücretli EA aboneliklerinin yanı sıra Battlefield 1 sürümleri hakkında da bilgilendireceğimiz yazımıza geçelim.

Battlefield 1

Battlefield 1’i Nasıl Erkenden Oynarım?

Oyunu sınırsız bir biçimde erkenden oynamak istiyorsanız, oyunun sürümlerinden birisi olan Early Enlister Deluxe Edition’ı satın alabilir ve 18 Ekim 2016’da herkesten önce bütün içeriklere erişebilirsiniz. Tabii ki oyunu daha da erken oynamanın bir yolu var, EA Access veya Origin Access üyesi olmak. EA ve Origin Access üyeleri, İlk Sen Oyna Programı sayesinde 13 Ekim 2016 tarihinden itibaren kısıtlı sayıda içeriği deneyimleme fırsatını elde edecekler. Daha önceki yazılarımızdan birinde detaylandırdığımız içeriklerden biraz olsun bahsedelim isterseniz. 5 çoklu oyuncu haritası ve 4 oyun modu sizleri bekliyor olacak. Bunun yanı sıra iki adet hikaye göreviyle tek oyunculu moda da atılabileceksiniz.

Oyunu erkenden oynamak isteyen PlayStation 4 kullanıcıları ise Battlefield 1: Early Enlister Deluxe Edition’ı tercih etmek durumundalar. Az önce bahsettiğimiz sınırlamalara tabi olmayan bu sürüm; Lawrance of Arabia, Red Baron ve Hellfighter paketlerini de yanında getiriyor. Tarihleri yinelemek gerekirse, Origin ve EA Access üyeleri 13 Ekim 2016’dan; Early Enlister Deluxe Edition’ı satın alanlar ise 18 Ekim 2016’dan itibaren Battlefield 1 oynamaya başlayabilecekler. Hatırlatmadan geçmeyelim, Origin Access ve EA Access üyeleri oyunu sadece 10 saat oynayabilecekler.

EA Access ve Origin Access Nedir?

EA Games’in ücretli sistemleri olan bu abonelikler, sizlere pek çok ek içerik sunuyor. Kütüphanenize ekleyebileceğiniz Battlefield 4, Need for Speed veya This War of Mine gibi onlarca oyunun yanı sıra; Electronic Arts içeriklerini satın alırken işinize yarayacak indirimler de elinize geçiyor. PC kullanıcılarının aylık 4 Euro ödeyerek abone olabilecekleri Origin Access, Battlefield 1 İlk Sen Oyna sürümünü de yanında getiriyor.

Xbox One kullanıcılarının faydalanabileceği EA Access de Origin Access ile aynı fiyata sahip, yani aylık 4 Euro gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Aynı Origin Access’te de olduğu gibi onlarca oyunun yanı sıra, 13 Ekim 2016’dan itibaren oynamaya başlayabileceğiniz Battlefield 1 İlk Sen Oyna sürümünü de sizlere sunuyor. PlayStation 4 kullanıcılarının faydalanabileceği herhangi bir uygulama bulunmuyor maalesef.

Battlefield 1: Early Enlister Deluxe Edition Neler Sunuyor?

 • Küçük Ek Paketler

Az sonra detaylıca bahsedeceğimiz The Hellfighter Pack’in yanı sıra; Lawrance of Arabia, Red Baron ve The Behemoth ek paketleri sizin oluyor. Oyuna yeni araçlar, silahlar ve kamufulajlar ekleyecek olan bu ek paketler; ayrıca satın almak isteyen oyuncular için de satışa sunulacak.

 • Hellfighter Pack

Oyunun senaryo modunda karşımıza çıkan Harlem Hellfighters’a ait pek çok içeriğe sahip olun. Hellfighter rozeti ve bıçağının yanı sıra, Hellfighter ekibi tarafından kullanılan 2 adet silah da sizin olacak. Oyunun çıkışından sonra sunulacak ek haritalara 7 gün önceden erişme imkanı da cabası.

Göz atabileceğiniz Battlefield 1 Rehberlerimiz

 • Battlefield 1 hakkındaki görüşlerimizi merak ediyorsanız, buradaki inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. 
 • Oyun hakkında bilgi almak istiyor, kendinize bir yol gösterici arıyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Açık beta testinde bulunan silahların en güçlüleri hangileri öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zırhlı Tren ile oyunun gidişatını değiştirmek ve takımınıza yardımcı olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Her bir künyeyi nasıl kazanacağınızı merak ediyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Madalyalar hakkında bilgi almak ve nasıl kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Süvari sınıfını en iyi nasıl oynayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Haritaları en iyi şekilde kullanmak ve en iyi stratejiyi geliştirmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Oyunu herkesten önce oynamak ve ilk deneyimleyenlerin arasına katılmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Osmanlı İmparatorluğu’nun yer aldığı haritaları detaylıca öğrenmek ve bilgilenmek istiyorsanız,buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Gözcü sınıfında başarılı olmak ve yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Taarruz sınıfında başarılı olmak ve yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Çoklu oyuncu moduna yeni başladıysanız ve küçük ipuçları arıyorsanız, buradaki rehberimizegöz atabilirsiniz.
 • Amiens ve St. Quentin Kayalığı haritalarını tam bilmiyorsanız veya uzmanlaşmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Operasyonlar modunu daha yakından tanımak istiyor ve daha başarılı olmayı diliyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zırhlı taşıtları daha net anlamak ve nerede ne yapacağınızı kavramak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Oyunun yeni haritası Giant’ın Gölgesi ve yeni silahı ile başarılı olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın