Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.08.2023

Baldur's Gate 3 dünyasında Zihinyüzen Paraziti Numuneleri büyük miktarlarda bulunur. Bu Baldur's Gate 3 Illithid Parazitleri, Nautiloid'den kaçtıktan sonra beyninizde zaten bulunan tırtıl benzeri ekstra bir tırtıldır. Bu Illithid parazitlerini BG3'te tüketmek, Illithid Güçlerinizi genişletmek istiyorsanız gereklidir.

Baldur's Gate 3 Zihinyüzen Paraziti Numunesi Nasıl Elde Edilir?

Bazı Baldur's Gate 3 oyuncuları, ellerine geçirebildikleri kadar çok Zihinyüzen Paraziti Numunesi edinmek isterler. Bu parazitleri edinmenin iki yolu vardır. Bir yol, cesetlerden parazitleri almak. Diğer yolu ise bulmanız gereken kavanozlardan almak.

Çoğu durumda, BG3'teki bir ceset veya parazit içeren bir kavanoz yakınındaysanız, Muhafız sizi telepatik olarak konuşarak onu almanızı söyleyecektir. Bu talimatı yerine getirip getirmemek, bir zihinyüzen olmak isteyip istemediğinize bağlı olarak yapabileceğiniz bir şeydir.

Baldur's Gate 3 Illithid Parazit Yerleri

Baldur's Gate 3 Zihinyüzen Paraziti Numunesi yerlerine ufaktan geçmeye başlayalım. BG3'teki tüm Illithid Güçlerini, özellikle İmparator sizi evrimleştirdikten sonra sahip olmanızı sağlayacak Illithid Parazit Yerlerine ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olan tüm parazit numunelerine sahip olduktan sonra, Displacer Beast gibi yeni yetenekleri açmak için bunları kullanabilirsiniz.

Unutmayın ki Illithid Güçlerini açmak ve kullanmak doğrudan bir sonuç doğurmaz. Ancak uzun vadede çok fazla Illithid gücü açarsanız bir zihinyüzen olabilirsiniz.

Emerald Grove

Emerald Grove'un Enclave Kütüphanesi'nde bir masada bir Zihinyüzen Paraziti bulabilirsiniz. Bir parçalanmış Drow Cesedi arayabilirsiniz, Cesedin hemen yanında bu masa bulunur. Bu işlemi Nettie'nin sizi gözetlemediği bir zamanda yapmalısınız.

Druid Grove

Baldur's Gate 3'teki bir başka Illithid Parazit yeri, Emerald Grove'daki Druid Çemberi'nde bulunur. Orada Brynna'nın arkadaşını bulmanız gerekiyor. Parazit, ölmüş arkadaşının kafasının içindedir.

Owlbear Mağarası Yakınında

Bir başka Baldur's Gate 3 Zihinyüzen Paraziti Numunesi de Puhuayı'nın olduğu mağaranın yakınında. Emerald Grove'un batısında terk bir Absolute tarikatçısı Edowin ve onun iki arkadaşıyla karşılaşacaksınız. Onları canavarla savaşmaya ikna ederseniz, arkadaşlar owlbear mağarasına giderler. Gittikten sonra Edowin'in cesedini arayarak bir Illithid paraziti alabilirsiniz.

Risen Road

Risen Road'daki Flind Gnoll Warlord'dan bir parazit alabilirsiniz. Warlord'un yanında birden fazla Warlord olacaktır.

Shattered Sanctum

BG3 Goblin Kampının Shattered Sanctum içindeki üç Goblin liderinin hepsi Absolute sayesinde kafalarının içinde Illithid parazitlerine sahiptir. Druid Halsin'e katılmak isterseniz, bu üç Goblin liderini öldürebilir ve ardından BG3'teki Mindflayer Parazit Numunelerini almak için cesetlerini soyabilirsiniz. Bu yolu seçerseniz, Minthara'yı ekibinize alamayacaksınız.

Grymforge

Ayrıca bir başka Baldur's Gate 3 Zihinyüzen Paraziti Numunesi de Grymforge'da. Grymforge'a gittiğinizde Halis Ruh Nere'den bir parazit alabilirsiniz. İki seçenek seçme şansınız olacak. Halis Ruh Nere'yi öldürmek veya Halis Ruh Nere'yi serbest bırakmak. Her iki seçenekte de kesinlikle bir parazit alırsınız. Halis Ruh Nere'yi öldürdükten sonra Paraziti alabilirsiniz.

Eğer onu öldürmezseniz, ona katılarak beceriksiz Duergar ve Gnom kölelerini öldürmesine yardım edebilirsiniz. Hepsi öldüğünde, size BG3'te yeni güçler açmak için kullanılabilen Absolute's Gift adlı bir hediye verilecektir. Bu hediye aslında bir Illithid Paraziti gibi çalışır.

Last Light Inn

Sın Işık Hanı'nda da bir parazit var. Flaming Fist Marcus'tan bir Parazit alabilirsiniz. Harpers'a katılın ve Marcus'un Isobel'i kaçırmasını önleyin. Marcus öldüğünde, onu soyarak başka bir Illithid Paraziti alabilirsiniz.

Moonrise Towers

Moonrise Towers, Absolute tarikatçılarının kalesi olduğu için BG3'te zihinyüzen parazitlerle dolu olması mantıklıdır. Aslında, oynayışımız sırasında bu yerden neredeyse 10 zihinyüzen parazit numunesi elde edebildik.

Bir kayıkta iki parazite ulaşabilirsiniz. Bu kayığı, Moonrise Towers'ın konumunda bulunan Rivington yol noktasından kuzeye doğru gittiğinizde bulabilirsiniz.

Başka bir parazit, mutfağın içinde bulunan kuleden Lisella'da. Oraya ulaştığınızda, onu öldürerek paraziti alabilirsiniz veya başka bir yol, onu gnoll hizmetçilerinden ayırmak ve bu da size bir parazit verecektir.

Diğer parazitlerin çoğu Harpers'a katılırsanız elde edilir. 2. Akt'ın sonundaki Moonrise Towers'a saldırı sırasında birçok Halis Ruh düşmanıyla savaşacaksınız. Her biri ölünce bir parazit düşürür.

Ölünce Baldur's Gate 3 Zihinyüzen Paraziti Numunesi verecek bazı düşmanlar:

  1. Zealot Malik
  2. Adept Merim
  3. Disciple Z'rell
  4. Zealot Krizt

 

Mind Flayer Colony

Oubliette'i geçtikten sonra Zihinyüzen Parazit'i almak için Zihinyüzen Kolonisi'ne gireceksiniz. İhtiyacınız olan paraziti almak için bir Algılama beceri kontrolünü geçmelisiniz. Bu kontrolü, Zariel's Asset'i bulduğunuz odada bulunan tuzlu su havuzunda geçirebilirsiniz.

Lower City

Baldur's Gate'in Alt Şehir bölgesini keşfederken Bloomridge Park'a rastlayabilirsiniz. Oraya vardığınızda birçok Bhaal tarikatçısıyla karşılaşacaksınız. Hepsini yendikten sonra bir Flaming Fist olan Manip Edenosa ile karşılaşacaksınız. Onunla bir konuşma yapacaksınız ve konuşmanın ardından ölecektir. Öldüğünde paraziti alırsınız.

Başka bir parazit, Vanra'yı kurtarma görevini yaparken Alt Şehir'de bulunabilir. Burada blushing mermaid'in bodrum katına gitmelisiniz, burada paraziti alabileceğiniz bir kavanoz göreceksiniz. Bu kavanoz, üzerinde birkaç dal bulunan tahtadan bir platformun yanında yer alıyor.

Başka bir paraziti Steel Watch Foundry'den alabilirsiniz. Foundry içindeyken kontrol odasına girmeden önce bir odanın içinde bir masada bir kavanoz arayabilirsiniz. Bu kavanoz, parazitlerden birini içerir.

Crèche Y’llek

Crèche Y’llek, elinize geçirebileceğiniz üç Parazite sahiptir. Githyanki yumurtası çalmak için yoldayken Infirmary'den onları alabilirsiniz.

Baldur's Gate 3 Zihinyüzen Paraziti Numunesi veya Illithid Paraziti rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.