Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.08.2023

Baldur's Gate 3 oyuncuları Dağ Geçidi'nde ilerlerken, nihayetinde Githyanki yuvasına Rosymorn Manastırı içinde ulaşırlar. Bu yere vardıklarında, savaşçılardan oluşan bir kontenjan kamp kurmuş olan bir grup ile karşılaşırlar. Oyundaki diğer bölgeler gibi, bu konumda da keşfedilecek ve etkileşimde bulunulacak birkaç şey bulunur ve hepsi de diğerlerinin kadar ciddi değildir. Gith koridorlarının ardından geçtikten ve eğitmenlerle dolu taş koridorları geçtikten sonra, Baldur's Gate 3 oyuncuları çarpıcı bir tabloya ulaşacaklar. Bu, Ölümsüz Kraliçe Vlaakith portresi olacak. Tablonun ciddi ve etkileyici bir havası var. Fakat, incelediğinizde çok eğlenceli bir seçenek ile karşılaşacaksınız. Peki, Baldur's Gate 3 Vlaakith portresi üzerine resim yapmak, portreyi çizmek mantıklı mı?

Baldur's Gate 3 Vlaakith portresi üzerine çizim yapmak mantıklı mı?

Aslında, ilk bakışta cidden çok saygısızca ve önemli bir adım gibi duruyor. Ancak, Vlaakith portresine çizim yapmanın ciddi sonuçları yok. Oyuncuların, DC 16 Beceri (Çeviklik) kontrolünü geçmeleri gerekiyor. Ardından, seçilen karakterleri Kraliçe'nin en kutsal görüntüsüne gururla çizim yapacaklardır. Dışarı çıkan boynuzlar, kötü niyetli bıyık, bakımlı keçe sakal ve şık tek gözlük, tabloya yeni bir canlılık katar, ancak herkes bunu takdir etmeyebilir.

Er ya da geç, üs içindeki genç Githyanki savaşçılarından biri resmin tahrip edildiğini fark eder. Resmin zevkli süslemelerini incelemeye başlar ve sorguç gözetlediğinde çıkarmaya çalışır. Eğer Lae'zel parti üyeleri arasındaysa, oyuncunun yaptığı bu hareketi kötü ve çocukça olarak nitelendirerek sinirli ve hayal kırıklığına uğrar. Ancak bu, gerçek duruşunu etkilemeyeceğini gösterir. Çünkü ekranın sol üst köşesindeki onay/onaylamama simgesi görünmez. Diğer arkadaşlar da bunun için herhangi özel bir etkileşim veya diyalog gibi görünmemektedir.

Buna rağmen, oyuncuların Vlaakith'in tablosuna çizim yapmaya karar vermeleri durumunda ciddi bir ceza gibi görünmemektedir. Parti, hala Dağ Geçidi hikayesinin geri kalanına devam edebiliyor. Dağ Geçidi hikayesini sonuna kadar görmenin, oyuncuların din adamları için en uygun olan efsanevi bir mızrağı olan "Lathander'ın Kanı"nı elde etmelerini öneriyoruz. Gözden kaçırılması kolay birkaç adım içerir, ancak oyuncular Rosymorn Manastırı vitray bulmacasını çözdüklerinde ve soruşturucuyla ilgilendiklerinde hemen talep etmeleri gerekecektir.

Baldur's Gate 3 Vlaakith portresi rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.