Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.08.2023

Baldur's Gate 3'ün muazzam bir oyun olduğu ve her oynanışın benzersiz olduğu bariz. Oyunun birkaç saatlik oynanışın ardından bir yapıdan sıkılabilmek mümkün olsa da, BG3'te yeniden özelleştirme oldukça affedici ve ucuzdur, bir kere bu mekaniği açtıktan sonra. Baldur's Gate 3 sınıf değiştirme NPC'si, Oyuncuların Druid Grove'a hiç ulaşmadan önce oyuna erken bir şekilde başladığı ve bu mekaniği kilitleyebildiği Act 1'in başında. Bu NPC ile, bir karakteri veya arkadaşı tamamen sıfırlayabilirsiniz ve karakterlerin Sınıfını bile değiştirebilirsiniz. Nautiloid gemisindeki eğitim bölgesini geçtikten sonra, yeniden özelleştirme yeteneği sadece bir katakomb uzaklıktadır.

Baldur's Gate 3 Sınıf Değiştirme NPC'si Nerede?

Şimdi, bize bu konuda yardımcı olacak olan NPC'nin nerede olduğunu anlatacağız.

Overgrown Ruins Şapeli'ndeki Dank Crypt'i Bulun

Act 1'de oyuncular, sahildeki başlangıç noktasının kuzeyinde yer alan kilitli bir kapıya ulaşacaktır. Nautiloid gemisinde Shadowheart ile etkileşime girilmediyse burada ortaya çıkacaktır. Bu, Overgrown Ruins altındaki Dank Crypt'e iki girişten biridir. Ancak iç tünellere ulaşmak için kapıyı kilitlemek ve tuzaklardan kaçınmak gerekmektedir.

Özellikle ilk olarak Astarion'u almak için oyuncuların yolu dışına çıkmaları gerekiyorsa, bunun oldukça mümkün olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak daha uygun (ve daha az tuzaklı) giriş yukarıda bulunabilir. Lae'zel ortaya çıktığında doğudan kıyıya doğru seyahat edin, Gale'in giriş yapma noktasının hemen kuzeyinde, Overgrown Ruins'in üst bölümünü bulmak için.

İlk önce tam bir parti topladığınızdan emin olun, sonra yukarıdan gelen bandit grubunu öldürün veya onları ikna edin. Ardından aşağıya inin. Düşmanları yendiğiniz labyrint benzeri yer altı mezarlarında ilerleyerek Dank Crypt'i bulun. Bu, ölümsüz ölü ve merkezi bir alcove dolusu olan bir oda ve geçerken açığa çıkan bir düğme ile gizlenmiş bir alcove içerir. Bu, etrafında yürürken bir Pasif Algılama kontrolü tarafından ortaya çıkarılan bir düğmeyi tıklattığınızda ölülerin odanın etrafında yükselmesini tetikler ve küçük bir grup iskelet büyücüsü ve savaşçısı ile savaş başlatır.

Ölüleri Yenin, Withers'ın Sorusuna Yanıt Verin, Ardından Kampına Dönün

Baldur's Gate 3 sınıf değiştirme işleminden önce yapmanız gerekenler bitmedi. Ölülerle olan karşılaşma zor değil. Ancak parti üyelerini en iyi şekilde konumlandırmak için biraz zaman harcamak faydalı olacaktır. Oyuncuların düşmanların odaklanmasını önlemek ve AoE saldırılarının çok yıkıcı olmasını engellemek için herkesi etrafına yaymasını sağlamak, iyi bir yol olacaktır.

Herkes pozisyondayken, gizli düğmeye basın ve savaş karşılaşmasını tamamlayın. Düğme, Dank Crypt içinde daha küçük bir yeri açar. Burası da, bir sandık ile kapalı bir lahit gibi görünen bir şey içerir. Lahitten yükselen esrarengiz bir iskelet olan Withers'ı bulmak için lahit ile etkileşime geçin ve oyuncuyla konuşacaktır.

Withers, oyuncuya bir yaşamın değerinin ne olduğunu soracaktır. Bu soruya cevap verin (herhangi bir cevap işe yarayacaktır). Sonra da diyalogu tamamlayın. Withers, Dank Crypt ile ilgilenmeye gitmek için uzaklaşacaktır. Ancak bir sonraki Uzun Dinlenme'ye gittiğinizde kampa gelecektir. Geri kalan Baldur's Gate 3 boyunca Withers burada kalacak ve hizmetlerini sunmaya hazır olacaktır.

Baldur's Gate 3 Seviye Sıfırlama

Baldur's Gate 3 sınıf değiştirme işlemi dışında, seviye de sıfırlama şansınız var. Bir karakteri Baldur's Gate 3'te yeniden özelleştirmek için, onları tamamen sıfırdan sıfırlamak, Özellikler, Alt Sınıf ve hatta Sınıf dahil olmak üzere her şeyi dahil oyuncuların sadece kampdayken Withers ile konuşmaları yeterlidir. Withers şu anda tüm BG3 partileri için çok değerli kılan iki benzersiz yeteneğe sahiptir. Ölü arkadaşları hayata döndürme yeteneği ve oyuncu ve arkadaşlarının karakterlerini baştan aşağı sıfırlama yeteneği var.

Withers, Baldur's Gate 3'te Sınıf Değiştirme için sadece 100 altın ister. Bu, birkaç kullanılmayan Parşömen, Ekipman veya Simya Malzemesi satarak kolayca kazanılabilen bir miktar. Seçimi onayladıktan sonra hedef karakter Seviye 1 olur. Ardından da Sınıf Seçimi ekranına girer. Bir karakteri sadece yeniden özelleştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, sadece bu ilk menüden aynı Sınıfı ve Alt Sınıfı seçin. Onayladıktan ve Sınıf Seçimi'ni kapattıktan sonra ekrandaki sol taraftaki karakter portresinin üzerindeki altın yukarı oku tıklayın. Sıfırdan başlayarak kaybedilen tek şey 100 altındır. Yani Baldur's Gate 3 karakterlerini yeniden özelleştirmek çok ucuzdur. Ayrıca Withers, paranın hepsini geri çekseniz bile rahatsız olmaz.

Baldur's Gate 3 sınıf değiştirme ve seviye sıfırlama rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.