Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.08.2023

Baldur’s Gate 3 partisi, size ve diğer oyunculara bağlı olarak dört üyeye kadar çıkabilir. Dövüş sırasında kendi karakteriniz ve üç arkadaşınızı kontrol edersiniz. Çok oyunculu modda da bu parti sınırı geçerlidir. On farklı arkadaş adayı ve kendi karakterinizle birlikte, kıymetli parti slotlarınız için seçebileceğiniz çok fazla seçenek var. Ancak hepsini aynı anda eklemeniz mümkün değil. En iyi Baldur’s Gate 3 parti kombinasyonlarına göz atmanızı öneririz. Zekice planlama ile tüm rolleri kapsayabilirsiniz.

Baldur’s Gate 3 parti boyutu en fazla kaç kişi?

Parti boyutunu dört kişi olarak korursunuz, ancak çok oyunculu modda oyuncu sayısına bağlı olarak arkadaş sayısı değişir. Örneğin, iki oyuncu varsa, kişi başı 2 karakter kontrol altında olacak. Dört oyuncudan oluşan tam bir takımınız varsa, arkadaş olmayacak ve her oyuncu kendi karakterini kontrol edecek.

Baldur’s Gate 3 parti boyutunu artırabilir misiniz?

Hayır, parti boyutunu maksimum dört kişi olarak değiştiremezsiniz. Ancak, PC kullanıcıları muhtemelen bu sınırı artıran bir moddan faydalanabilirler.

Çeşitli seçenekler düşünüldüğünde, bir dört kişilik parti sınırlamasının oyuncular için yetersiz olduğu konusunda endişeler dile getiriliyor. Örneğin, ana karakteriniz bir slotu kapladığında, 10 farklı arkadaş için sadece üç boşluk kalıyor. Larian'ın, parti boyutunu beş üyeye çıkarmayı düşünmesi mümkün. Bu da daha fazla rol yapma ve sınıf çeşitliliği sağlar. Ancak şu ana kadar bu değişiklik yapılmadı. Baldur’s Gate 3, dört kişilik partilere göre hazır durumda. Hayranlar erken erişimden beri bu sınırlama konusunda endişelerini dile getirmelerine rağmen bir değişiklik olmadı.

Ancak oyun aslında altı parti üyesi için hazır durumda. Fakat Larian bunu dörtle sınırlamış durumda. Bu da PC oyuncularının, limiti artıran bir moddan tam potansiyelini elde edebilecekleri anlamına gelir.

Baldur’s Gate 3 parti boyutu rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.