Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.08.2023

Baldur's Gate 3'ün 3. Aktı, ana şehrin sınırlarındaki Rivington adlı bir kasabada başlar. Rivington'da birçok görev var. Bunlardan biri "Şüpheli Oyuncakları Araştır" olacaktır. Bu görev, mülteci çocuklara patlayıcılarla dolu oyuncak ayılar verme kötü niyetli bir komploya odaklanır. Şimdi, sizlerle bu Baldur's Gate 3 oyuncak görevi ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayrıca, bu görevi adım adım nasıl çözeceğinizi de anlatacağız. Dilerseniz, şimdi direkt olarak konumuza geçelim.

Adım Adım Baldur's Gate 3 Oyuncak Görevi

Bu göreve başlamak için oyuncuların Rivington'daki iki sınırlı yeri keşfetmeleri gerekmektedir ve görevi tamamlamak için oyuncuların nihayetinde Baldur's Gate'in Alt Şehri'nde bir yeri bulmaları gerekmektedir. Baldur's Gate 3'teki bu olağandışı görevi tamamlamanın tam olarak nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Arfur'un Bodrumunu Araştırın

Akt 3'te oyuncuların karşılaşacağı ilk şeylerden biri Arfur Gregorio adında bir adamdır ve evini kullanan bir mülteci aileyle tartışmaktadır. Oyuncular, bu anlaşmazlığı nasıl çözeceklerini istedikleri gibi çözebilirler, çünkü bu, "Şüpheli Oyuncaklar" görevinin nasıl gittiği üzerinde gerçek bir etkisi yoktur. Tek değişen şey, oyuncuların Arfur'u daha sonra nerede bulacaklarıdır.

Anlaşmazlık sona erdiğinde, oyuncular Arfur'un evine girmeli ve giriş kapısının hemen karşısındaki odadan içeri girmelidirler. Bu odada bir masa tarafından gizlenmiş bir kapak bulunur. Algılama kontrolü kapakları vurgular. Ancak oyuncular başarılı bir atış yapmasalar bile kapakları bulabilirler.

Kapak, Arfur'un Bodrumuna gider. Burada dikkatli bir şekilde ilerleyin, çünkü oda patlayıcı havai fişekler patlatan tripwire tuzaklarıyla doludur. Bodrumun uzak köşesinde, oyuncuların tuzaklı bir ağır sandık görmeleri mümkündür. Sandığı açarak bir yığın altın ve Bir Şantaj Mektubu almak için sandığı açın. Mektubu okuyarak "Şüpheli Oyuncaklar" görevini başlatabilir veya devam ettirebilirsiniz.

Talep Edilen Ahırı Araştırın

Şimdi, sırada Baldur's Gate 3 oyuncak görevinin sonraki adımı var. Bu görevin diğer başlangıç ​​yeri, haritanın mülteci kampı bölümündeki Talep Edilen Ahır'dır. Ahırı ele geçiren Alev Yumruğu korumaları, parti içindeyken yakalarsa sinirlenirler. Ancak Baldur's Gate 3 oyuncuları dikkatlerini çekmemek için gizlilik, büyüler ve iksirler kullanabilirler.

Ahırın kuzey köşesinde, oyuncular oyuncak ayılarla dolu bir kasa göreceklerdir. Bu kasanın belireceği unutulmamalıdır, parti yaklaştığında kasa görünmeyebilir. Bir İnceleme kontrolü, kasada bir tuzak olduğunu ortaya çıkaracak ve bir parti üyesi ardından bunu etkisiz hale getirmek için Kabadayılık kullanabilir. Parti tuzakları fark etmeyi başaramazsa, oyuncular kasayla etkileşime geçmeye çalışarak görevi ilerletebilirler. Bu, kasayı patlatacaktır.

Oyuncular kasanın tuzaklarını etkisiz hale getirse de patlatsa da, Alev Yumruğu üyesi Manip Nestor partiye yaklaşacak ve neler olup bittiğini soracaktır. Konuşmacı, Nestor'u ayılarla ilgisi olmadığına ikna etmek için Persuasion DC 15 veya Deception DC 20 geçmek zorundadır; bu noktada dövüş başlatmadan veya tutuklanmadan ayrılabilirler. Bu, Alev Yumruğu'nun bu görevle ilgili olduğu tek zamandır.

Arfur ile Yüzleşin

Bütün bunların ardından, Baldur's Gate 3 oyuncak görevinde sıra yüzleşmeye geliyor. Oyuncular önceki adımları her iki sırayla da tamamlayabilirler. Ancak bilgi sahibi oldukları şeyi Arfur ile yüzleştirmeden önce her ikisini de yapmalıdırlar. Oyuncuların mültecilere nasıl yaklaştığına bağlı olarak, Arfur ya evinde ya da Sharess'ın Caress'in performans salonunda olacaktır.

Arfur'dan daha fazla bilgi almak için Baldur's Gate 3 oyuncuları Korkutma DC 10 kontrolünü geçmelidir. Eğer başarırlarsa, Arfur partiye Felogyr'ın Fireworks'ın Alt Şehir'den teslimatlarını aldığı yer hakkında bilgi verecek ve onlara Gortash'ın taç giyme törenine Giriş Kartı'nı verecektir, bu kartla Solucan Kayası Kalesi çekme köprüsünden geçebilirler.

Ayrıca Arfur'dan rüşvet alabilirsiniz, onu serbest bırakabilirsiniz veya onu öldürebilirsiniz. Arfur'un parasını ve kartını onun cesedinden alabilirsiniz veya sadece rüşvet olarak parayı alabilirsiniz. Ancak bu seçeneklerden hiçbiri görevi ilerletmeyecektir. Yine de, Felogyr'ın adını Şantaj Mektubu'ndan alabilirsiniz ve bu adı operasyonu izlemek için kullanabilirsiniz. Görevi ilerletmek için oyuncuların aldığı harita işareti faydalıdır. Ancak zorunlu değildir.

Felogyr's Fireworks'ü Yok Edin

Şimdi de son olarak Baldur's Gate 3 oyuncak görevindeki en eğlenceli kısım var. Felogyr's Fireworks, Basilisk Kapısı'nın güneybatısında, doğrudan Sorcerous Sundries'in güneyinde ve Heapside Sahili yol noktasının hemen yukarısındadır. İçeride oyuncular, Avery Sonshal adında bir çocuğa havai fişek güvenliği hakkında bilgi veren birini görecekler. Ardından onun içinde bir Mutlakçı kurbağa olduğunu keşfedeceklerdir.

Oyuncular Arfur'u korkuttuysa, onları ikinci kata götürecek bir şifreye sahip olacaklar ve çeşitli el bombaları ve zehirler satan bir tüccar bulacaklar. Ancak bu kattaki görevli ve bekçi partiye üçüncü kata çıkmasına izin vermeyeceklerdir. Bu üçüncü kat, oyuncuların çocuk oyuncaklarına yerleştirilen patlayıcıları oluşturmak için havai fişek mağazasını kullanan Banite bir grup bulacakları yerdir.

Oyuncular Gortash ve Bane Kilisesi ile taraf olmadıkça, bu görevi çözmenin tek yolu operasyonu yok etmektir. Neyse ki, potansiyel düşman sayısının gösterdiğinden daha kolay yapılır. Mağazanın ikinci ve üçüncü katları patlayıcı variller ve havai fişeklerle doludur, bu nedenle birinin üçüncü kata sızmasına ve bir varil üzerine yanıcı bir ok veya Ateş Cisim kullanmasına izin verin. Bu, katın çoğunu düşmanlardan temizleyen bir zincir reaksiyonunu başlatacaktır.

Oyuncular ayrıca, patlayıcıları düşmanlarına karşı kullanmazlarsa, alt kattaki Avery ve korumalarının üst kattaki Baniteler gibi aynı anda düşmanca davranacaklarını akılda tutmalıdırlar. Avery, Ateş Cisim, Ateş Püskürtme ve Ateştopu gibi Ateş büyülerini seven tehlikeli bir düşmandır. Oyuncular düşmanlarına karşı patlayıcı varilleri kullanmazlarsa, Avery, varilleri partiye karşı kullanacaktır.

Felogyr'ın Fireworks'taki tüm personel öldüğünde, "Şüpheli Oyuncakları Araştır" görevi sona erecektir. Sadece mağazanın üst katını keşfetme ve yağmalama konusunda dikkatli olun, çünkü alan hala yasaktır ve yakındaysa Alev Yumruğu birimleri partinin izinsiz girmesini durduracaktır.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Baldur's Gate 3 oyuncak görevi rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.