Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.08.2023

Baldur's Gate 3 oyununda ölülerin genellikle oyunculara bir şey sunamayacağını düşünenler yanılmış olabilirler. Necromancy yardımıyla oyuncular ölülerle iletişim kurabilirler. Ölü NPC'lerle konuşmak eğlenceli olabilirken, Baldur's Gate 3'te ölülerle konuşmanın sayısız faydası vardır. Birçok oyuncu, ölü NPC'lerle konuşabileceklerini bilmez ve bu oldukça kolaydır. Baldur's Gate 3 içerisinde ölülerle konuşmak herhangi bir masraf gerektirmez. Sadece bir büyü ve ölü bir NPC gerektirir. Bu rehber, oyuncuların Baldur's Gate 3'te ölülerle nasıl konuşabileceğini ve diğer faydalı bilgileri açıklayacaktır.

Baldur's Gate 3 Ölülerle Konuşmak Nasıl Olur?

Oyuncular, Baldur's Gate 3'te ölü NPC'lerle konuşabilirler, ancak bunu başarmak için belirli bir büyü kullanmayı gerektirir.

Speak with Dead büyüsü, Necromancer ve Cleric sınıflarının ölülerle konuşmalarına izin verir, ancak diğer sınıflar bunu mümkün kılmak için belirli büyü tomarları veya eşyalara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, Speak with Dead büyüsünü elde etmek için farklı yolları inceleyelim:

  1. Oyuncular, Speak with Dead büyüsünü içeren Thay Necromancy adlı kitap için Gizli Mahzene gitmelidir. Mahzene girmek için süslü aynaya cevap vermelisiniz ve ardından kitabı alabilirsiniz.
  2. Speak with Dead büyüsünü elde etmenin başka bir yolu, Kayıp Sesler Amuletini almakla ilgilidir. Oyuncular, amuleti almak için Ravaged Beach'e yakın olan Dank Crypt'e gitmelidir. Mezarın kapısı Overgrown Ruins yol noktasına yakındır. Amulet, mezarın odalardan birindeki bir sandıkta yer alıyor. Amulet of Lost Voices'a sahip herhangi bir karakter Speak with Dead büyüsünü kullanır.

 

Oyuncular, bir ölü kişiye Speak with Dead büyüsünü kullanarak hayata döndürebilirler. Bir kere canlandırıldığında, ölüler tekrar önce ölmeleri için beş soruyu cevaplayacaklardır. Büyüyü kullanıldıktan sonra oyuncular, yeniden kullanmadan önce kamp yerine Uzun Bir Dinlenmeye gitmelidirler.

Speak with Dead Büyüsü Gereksinimleri

Baldur's Gate 3 oyuncuları ölülerle konuşmak için gereken büyüyü sadece üçüncü seviye Necromancy'ye ulaştıklarında kullanabilirler. En önemlisi, bu büyü yalnızca aşağıdaki sınıflar için mevcuttur:

  1. Raven Queen
  2. Cleric
  3. Bard
  4. Knowledge Domain
  5. The Undying

 

Baldur's Gate 3 ölülerle konuşmak rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.