Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.08.2023

Wyrm's Crossing Fortress'a vardıktan kısa bir süre sonra, Lord Gortash, kampınızda veya partinizde bir sahtekâr olduğu konusunda sizi "dostça" bilgilendirecektir. Baldur's Gate 3'te kendi nedenleri var. Ancak bu durumda Gortash yalan söylemiyor. Bu yüzden herhangi bir şey yanlış gitmeden önce tam olarak kimin doppelganger olduğunu bulmanıza yardımcı olabiliriz. Peki, Baldur's Gate 3 kampındaki bu hain kim? Şimdi, bu soruyu yanıtlama zamanı.

Baldur’s Gate 3 Kampındaki Hain Kim?

Baldur's Gate 3 kampınızdaki sahtekarı bulmak için Şehir Kanalizasyonlarının doğu bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Orin'in doppelganger olduğunu kamp arkadaşlarınıza sorarak öğrenmenin bir yolu yoktur. Bunun yerine Elfsong Tavern'ın girişinden kanalizasyonlara inmenizi öneririz. Ki bu aynı zamanda İmparator'un saklandığı yerdir.

Gerçek kanalizasyonlara girdiğiniz anda Orin, kamp arkadaşlarınızdan biri gibi görünecektir. Bu Gale, Lae'zel, Halsin ve benzeri herhangi biri olabilir. Bizim için, Orin Yenna'nın formunu almıştı. Bu biraz şansa bağlı olan bir durumdur. Orin'in aldığı formu değiştirmek için oyunu yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu sadece başlangıçtır.

Orin, gerçek sahtekârı serbest bırakmayı teklif edecektir. Reddederseniz, o zaman kamp arkadaşınızı kurtarmak için tam bir göreve gitmeniz gerekecektir ve kesinlikle kolay olmayacaktır. Her durumda, artık BG3 kampınızdaki sahtekarın kim olduğunu biliyorsunuz.

BG3 Orin'den Kamp Arkadaşınızı Nasıl Kurtarırsınız?

Baldur's Gate 3 kampınızdaki hain kim sorusunu yanıtladık. Peki, gerçek arkadaşınızı nasıl kurtaracaksınız? Gerçek kamp arkadaşınızı Orin'den Temple of Bhaal'da onu yenerek kurtarabilirsiniz. Orin, gerçek parti üyenizi bir ayin taşına zincirlemiş olacak ve bu noktada diyalog en önemli şeydir. Orin ile yüzleştiğinizde, zarlarınıza bağlı olarak eşlikçinizi hemen öldürecektir. Onu savaşmaya zorlamak için tahrik seçeneğini tercih ettik.

Orin'e karşı olan patron savaşı sırasında, Bhaal tarikatçıları ritüeli tamamlamadan onu yenmeniz gerekmektedir, aksi takdirde bu da onların ölümüne yol açabilir. Başarıyla tamamlandığında, düşmanlarınızdan sunak anahtarlarını alabilir ve gerçek BG3 arkadaşınızı serbest bırakabilirsiniz.

Baldur's Gate 3 hain rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.