Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.08.2023

Baldur’s Gate 3 crossplay özelliği, gerçekten çok önemli bir özellik olurdu. Peki, böyle bir özellik var mı? Çok oyunculu mod, Larian'ın devam oyununun en önemli belirleyici özelliklerinden biri. Çünkü bu tür büyük RPG'lerde nadiren olur. Ancak, Baldur’s Gate 3 crossplay ve Baldur’s Gate 3 cross-progression özellikleri ile arkadaşlarınızla diğer platformlarda oynayabilir veya kayıt dosyalarınızı bu platformlara taşıyabilir misiniz?

Baldur’s Gate 3, kesinlikle en iyi oyunlardan biri gibi duruyor. Zira ne kadar geniş ve devasa olduğuna bakarsak öyle. Larian, oyun üzerinde yarım on yıldan fazla bir süredir çalışıyor. Bunu, oyunun ne kadar ses getirdiğinden de anlamak mümkün. Ancak, bu iki oyuncu dostu çok oyunculu özelliğe bu geliştirme süresinin bir kısmı harcandı mı?

Baldur’s Gate 3 crossplay destekliyor mu?

Baldur’s Gate 3, cross-platform kayıtları destekliyor ve çapraz ilerleme imkanı sağlıyor. PC mağazaları ve platformlar arasında ve Larian hesabınız aracılığıyla PS5'e kayıt dosyanızı taşıyabilirsiniz. Ancak, oyunda crossplay özelliği yok. Bu nedenle kendi bulunduğunuz platform dışındaki platformlardaki arkadaşlarınızla oynayamazsınız.

Özellikle Baldur’s Gate 3'ün uzun süreli olması göz önüne alındığında, çapraz ilerleme özelliği güzel bir seçenek. Bu sayede Baldur’s Gate 3 PS5 çıkış tarihi geldiğinde, kayıt dosyanızı PC'ye taşıyabilirsiniz veya koltuğunuzda PS5'te oynamaya devam edebilirsiniz. Baldur’s Gate 3 çıktığında çapraz ilerleme özelliğinin orada da olacağını tahmin ediyoruz.

Baldur’s Gate 3'ün bir gün crossplay özelliği kazanıp kazanmayacağı belirsiz. Larian zaten oyun üzerinde altı yıl harcadı ve crossplay'in entegre edilmesi zor bir özellik. Ancak, her şeyin Larian hesabınızla bağlantılı olduğu düşünülürse, bu kesinlikle mümkün. Stüdyodan daha fazla bilgi alırsak, bu bölümü güncelleyeceğiz.

Crossplay neden önemli?

2023'te crossplay, neredeyse tüm çok oyunculu ve işbirlikli oyunlarda evrensel olarak kabul gören bir özellik. En iyi co-op oyunların çoğu, nişancılardan platform oyunlarına, dövüş oyunlarına kadar çapraz platform destekliyor. Bu nedenle Baldur’s Gate 3'ün başlangıçta crossplay özelliğine sahip olmaması üzerdi.

Çoğu oyuncu, oyunlarının crossplay desteği ile gelmesini bekliyor. Bu, bazı oyuncular için bir handikap olacaktır. Ayrıca, oyunu satın almalarına da engel olması muhtemeldir. Baldur’s Gate 3 eleştirileri genellikle olumlu olmuş, Wargamer, incelemelerinde onu "kaçırılmaması gereken bir rol yapma deneyimi" olarak nitelendirmiştir. Dolayısıyla, eğer Larian crossplay özelliğini eklerse, diğer platformlardaki arkadaşlarıyla oynamak isteyen oyuncu kitlesi daha da genişler.

Baldur’s Gate 3 crossplay rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.