Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.08.2023

Baldur's Gate 3 oynarken, büyük ve oldukça reaktif bir dünyada rastgele karşılaşmalar yaşamanız olasıdır. Oyuncuların karşılaşabileceği böylesi bir durum, oyuna erken aşamalarda rastgele bir karşılaşma olarak denk gelmektedir: Bir Bugbear ve Ogress rastgele buluşurlar. Sizin müdahaleniz onları sinirlendirebilir ve savaşmak ve onları öldürmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer böyle bir durumu istemiyorsanız, size Baldur's Gate 3 Buthir ve Grukkoh'u öldürmeden nasıl kaçınılacağını anlatalım.

Baldur's Gate 3 Buthir ve Grukkoh'u Öldürmemek İçin Ne Yapmalı?

Buthir ve Grukkoh, Blighted Village'ın kuzey sınırında bir ahırda birbirleriyle ilgilenirken bulunabilirler. Kapıyı kilitlerseniz, onları rahatsız ettiğiniz için size saldıracaklar ve savaşmanız gerekecektir. Ancak oyuncular, onları öldürmeden kaçınmak için kullanabilecekleri bazı yöntemler bulmuşlardır.

Ahıra Gitmeyin

BG3 oyuncuları için bu oldukça açık bir yöntemdir. Ahıra hiç gitmezseniz, bu tuhaf durumda bulunmazsınız ve onları bu şekilde öldürmeniz gerekmez. Ahıra gitmeyin çünkü orada hiçbir görev veya başka bir şey bulunmamaktadır.

Konuşma ile Durumu Yatıştırın

Baldur's Gate 3 içerisinde Buthir ve Grukkoh'u öldürmemenin bir başka yolu da konuşmak. Sonuçta, tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır, değil mi? Savaştan önce başlayan konuşma, durumu yatıştırmanıza ve onlara kimseye zarar vermek istemediğinizi ikna etmenize olanak tanır. Doğru şekilde yapıldığında, bölgeden güvenli bir şekilde ayrılabilir ve her ikisi de eğlencelerine dönebilir. Sınıfınıza bağlı olarak, yetenek kontrolünü geçerseniz, esprili ve onları sakinleştirmeye yardımcı olabilecek bağlamsal diyalog seçenekleri de alabilirsiniz.

Savaştan Kaçmak

Eğer savaş başladıysa ve savaşı istemiyorsanız, ahırdan uzaklaşabilirsiniz. Uzaklaşmak için Web veya Minor Illusion gibi büyüler kullanarak onları yavaşlatabilirsiniz ve dağılmasını sağlayabilirsiniz. Onları kör edebilir ve uzaklaşabilirsiniz. Yaklaşık 27m sonra Geri Çekil düğmesini kullanarak çatışmayı sona erdirebilirsiniz. Savaştan kaçınırsanız ödül almayacaksınız. Ancak iki sevgiliyi öldürmediğiniz için vicdanınız rahat olacak.

Baldur's Gate 3 Buthir ve Grukkoh rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde başka rehber yazılarımız da mevcut. Sitemizde her geçen gün daha fazla rehber yazısı yayımlıyoruz. Bu yüzden, takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Dahası, bütün Baldur's Gate 3 rehber yazılarımızı bir arada paylaştığımız bir rehber sayfamız da sizlerle. Bu rehber sayfamızda, Baldur's Gate 3 ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgi olacaktır. Şimdi, Baldur's Gate 3 rehber ana sayfası yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.