Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 30.12.2020

Eivor ve kabilesi, artık İngiltere'ye yerleşti. Kabilenin, İngiltere'yi ele geçirme planı ise tüm hızıyla devam ediyor. Böylece, Assassin's Creed Valhalla haritasındaki, üçüncü bölgeye de ulaşmış oluyoruz. Yeni bölgemizin adı East Anglia ve yine, ufak bir problemimiz var. East Anglia yöneticisi, genç bir kral. Bu kral, çok yufka yürekli ve neredeyse daha çocuk. Fırsattan istifade eden Rued isimli bir asker, bölgenin yönetimini eline almak istiyor. Günün sonunda, Assassin's Creed Valhalla hikayesindeki Rued ve kaderi, bizim elimize kalıyor.

Assassin's Creed Valhalla Rued yaşarsa hikayede neler değişir?

Rued'i kendi kalesinde mağlup ettikten sonra, öldürme veya bağışlama seçeneği çıkacak. Eğer Rued'i öldürürseniz, Oswald size biraz içerleyecek. Ayrıca, muhtemel bir boss savaşını göremeyeceksiniz ve Finnr, kabilenize katılacak. Rued'i bağışlarsanız Oswald, Rued'i tutuklayıp yargılayacak. İlerideki boss savaşı, sizin tercihinize kalmış olacak. Sonraki görevdeki seçimlerinize göre, Finnr kabilenize katılacak veya kabilenize katılmayı reddedecek.

Rued hakkında biraz bilgi vermeden de olmaz. Rued, tıpkı bazı karakterler gibi hemşerimiz. Kendisi de bir Viking ve amacı, bizimle aşağı yukarı aynı. Rued'i bağışlamanız durumunda bir boss savaşı olacağını yazmıştık. Bu olayı biraz açalım. Bölgenin son görevinde Oswald evlenecek. Ancak, Rued yaşıyorsa bu düğünü basacak. İşte, bahsettiğimiz boss savaşı, tam olarak bu noktada gerçekleşecek. Rued ve Oswald'ın kapışmasına izin vermek veya Oswald adına savaşmak, size kalmış.

Oswald için savaşıp Rued'i öldürürseniz, Finnr size katılacak. Oswald'ın, yeni kral olarak, son görevini yerine getirmesine izin verirseniz, Finnr bu durumdan etkilenecek. Doğal olarak, East Anglia'da, Oswald ile birlikte kalmayı tercih edecek. Basitçe anlatırsak, ekibinizde yeni bir Viking isteyip istemediğinize göre, buradaki seçiminizi yapabilirsiniz. Yine de, sonuç ne olursa olsun, yeni kral Oswald, kabilenize yardım etmeyi kabul edecek. Bu bölgeyi de bitirdiğinize göre, İngiltere'yi ele geçirmeye devam edebilirsiniz.

Bu, “Assassin's Creed Valhalla Rued yaşamalı mı, ölmeli mi?” sorusunu yanıtladığımız rehberimiz ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.