Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 28.12.2020

İngiltere’ye yerleştikten sonra Eivor, birçok dost kazanıyor. Bu dostlardan bazıları, Kral Ragnar Lodbrok’un çocukları, Ubba Ragnarsson ve Ivar Ragnarsson oluyor. Ubba ve Ivar’a, Mercia’da verdikleri mücadelede yardımcı olan Eivor, yine zor bir seçim yapmak zorunda kalıyor. İngiltere’nin başarılı savaşçılarından Leofrith’in kaderi, Eivor’un ellerine kalıyor. Bakalım, Assassin’s Creed Valhalla hikayesinde Leofrith, neden ölümle burun buruna geliyor?

Assassin’s Creed Valhalla Leofrith ölmeli mi?

Her ne kadar insanların canını bağışlamak, Vikingler için sık kullanılan bir seçenek olmasa da bu sefer durum farklı. Tamworth Fortress’a yapılan taarruz bittikten sonra bir mektup bulacaksınız. Mektupta, Leofrith adında bir asker tarafından ailesine yazılanlar mevcut. Leofrith, mektubunda kanının son damlasına kadar Vikinglere karşı savaşacağını belirtmiş. Bunu yapma sebebi olarak ise inatçı King Burgred’in, halkını sürekli tehlikeye atmasını göstermiş. Leofrith, halkını korumak için krala bir yemin bile etmiş.

Ancak, siz bu mektubu King Burgred’in yanında okursanız King Burgred, “Leofrith sadık bir fareden başka bir şey değil.” diyecek. Gerçekten, çok ayıp. Viking inançlarına göre bir insan savaşta ölürse Valhalla’ya gider. Yani, kralı tarafından tuzağa düşürülen, suçsuz Leofrith’i bağışlamak veya öldürmek sizin elinizde. Eğer Leofrith’i öldürürseniz Coelbert size biraz tepki gösterecek. Haritadaki paralı askerler peşinize düşecek. Son olarak da King Burgred, Roma’ya sürgün edilecek.

Leofrith’i bağışlarsanız Coelbert şaşıracak ve mutlu olacak. Leofrith, paralı askerlere, sizin peşinizi bırakmalarını söyleyecek. Ayrıca, bir yan görev açılacak. Son olarak, Leofrith kralla birlikte Roma’ya gideceğini ve orada kraldan intikam alacağını söyleyecek. Hangi seçimi yaparsanız yapın, Ubba ve Ivar seçiminizden memnun olacak. Ardından, kabilenize İngiltere’nin fethinde yardım sağlayacaklar. Ne yalan söyleyelim, gerçekten verilmesi zor bir karar. O zaman, biz de bu zor seçimi tamamen sizlerin vicdanına bırakıyoruz.

Bu, “Assassin’s Creed Valhalla Leofrith ölmeli mi, yaşamalı mı?” sorusunu yanıtladığımız rehberimiz ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.