Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 29.12.2020

Eivor, İngiltere'ye geldikten hemen sonra, yolu hemşerileriyle kesişiyor. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi dostlarımızın başı yine dertte. Tabii, yine tahmin edebileceğiniz gibi, içlerinde bir hain var. Grantebridge bölgesini yöneten Soma ve ekibi, ani bir baskın ile topraklarını kaybediyor. Buradaki problem ise Soma, üç dostundan birinin, kendisine ihanet ettiğini düşünüyor. Assassin's Creed Valhalla Grantebridge bölgesindeki hain ve kanıtları bulmak için, olayların bu noktaya nasıl geldiğini hep beraber inceleyelim.

Assassin's Creed Valhalla Grantebridge içindeki gerçek hain kim?

Düşman askerler Grantebridge bölgesini geri aldıktan sonra, Soma'nın üç yardımcısını esir alıyor. Soma, Eivor'dan bu yardımcıları kurtarmasını istiyor. Eivor, üç yardımcıyı da kurtarıyor ve olaylar gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Soma, merkez binanın altına sadece kendisinin ve üç yardımcısının bildiği bir tünel kazdırmış. Bu tünel, kasaba dışına, acil durumlarda ulaşımı sağlıyor. Bilin bakalım düşman askerler içeriye nasıl girmiş? Tabii ki, bu gizli tüneli kullanarak girmişler. Bu durumda Birna, Lif ve Galinn üçlüsünden biri hain oluyor.

Haini bulmak için üçüyle de tek tek gezintiye çıkın. Ancak, bunu yapmadan önce tüneli inceleyin. Tünelin çıkışında sarı boyalı bir işaret ve ayak izleri bulunuyor. İzleri takip ederseniz bir gemiye ulaşıyorsunuz. Bu bilgi, ileride lazım olacak. Şimdi, üçüyle de gezintiye çıkabilirsiniz. Birna, Soma'ya aşık olduğunu söylecek. Galinn, özel görüşlerinin olduğunu ve gökler tarafından yazılacak, harika bir kadere sahip olacağını söyleyecek. Lif, gemi yapımından sorumlu olduğunu, sarı boyasının çalındığını ve Soma'nın yönetiminden memnun olmadığını söyleyecek.

Hain, Lif gibi gözüküyor. Şimdi, olayları başa saralım. Üçünü de kurtardığınız anı hatırlayın. Birna ve Lif'i düşman askerler esir almıştı. Soma'nın ordusundan uzaktalardı. Yani, gizli geçitten kaçmaları mümkün değildi. Galinn'in çevresi kurtlarla çevriliydi ve yalnızdı. Evet, hain aslında Galinn. Eğer hain kişiyi doğru seçerseniz, Soma size teşekkür edip kabilenize katılacak. Seçimi yanlış yaparsanız Soma kabilenize katılmayacak, sonrasında ise fazladan bir boss ile savaşmak zorunda kalacaksınız. Merak etmeyin, günün sonunda Soma, kabilenize yardım etmeyi kabul edecek.

Bu, “Assassin's Creed Valhalla Grantebridge içindeki hain kim?” sorusunu yanıtladığımız rehberimiz ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.