Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 26.12.2020

Assassin’s Creed Valhalla yolculuğumuz boyunca birçok insanın kaderi Eivor’un seçimlerine kalıyor. Tabii, dolaylı olarak da bizim seçimlerimize kalmış oluyor. İsteğiniz doğrultusunda insanları idama yollayabilir, baltalarını onlardan alarak Valhalla’ya gitmelerine engel olabilir veya en azılı düşmanlarınızı bile affedebilirsiniz. İşte, bu seçimlerden bazıları ne yazık ki size kalmıyor. Ancak Kjotve’nin oğlu Gorm ve kaderi sizin elinize bırakılmış gibi gözüküyor. Peki, Assassin’s Creed Valhalla hikayesindeki Gorm, yaşamayı gerçekten hakkediyor mu?

Assassin’s Creed Valhalla Gorm yaşamalı mı?

Sigurd, seferden döndüğünde kötü bir haber beraberinde geliyor. Kabile üyelerinden Kjotve, kendi kalesinde düşmana yenilmiş. Haliyle, Kral Harald faturayı kesecek birini arıyor. Maalesef şansız kişi Kjotve’nin oğlu Gorm oluyor. Tam karar verileceği esnada Sigurd ve Eivor büyük salona giriyor. İşte, bu noktadan sonra Gorm’un kaderi hakkında sizden de fikir isteniyor. Sigurd ve diğer kabile üyelerinin şaşkın bakışları arasında bir seçim yapmanız gerekiyor.

Böylesi gergin bir anda karar vermesi gerçekten zorlayabilir. Toplamda üç seçeneğiniz var. İlk seçeneğiniz Gorm’u öbür tarafa yollamak. Biraz acımasız bir seçim. İkinci seçeneğiniz ise Gorm’u sürgüne yollamak. Seçeneklerin arasındaki en mantıklı seçenek bu olsa gerek. Son seçeneğiniz ise karışmamak. Daha doğrusu, seçimi Kral Harald’a bırakmak. Bu noktada kayıt alıp, tüm seçenekleri tek tek deneyebilirsiniz. Hatta, bu yöntemi oyundaki çoğu seçimde de kullanabilirsiniz.

Artık gelelim garibanın kaderini belirlemeye. Yazının başında bazı seçimlerin size bırakılmadığını söylemiştik. Tahmin edebileceğiniz gibi buradaki seçim bize bırakılmıyor. Biz ne dersek diyelim, seçimi Kral Harald yapıyor. Kral, Gorm’u sürgün ediyor. Burada, tutup kralın kararını sorgulayacak olan biz değiliz. Zaten koskoca kral dururken bizim sözümüzü dinlemeleri de saçma olurdu. Ancak, kim bilir? Belki hikayenin ilerleyen kısmında sözümüz, kralların sözünden bile daha değerli olur.

Sizlerle paylaştığımız, “Assassin’s Creed Valhalla Gorm yaşamalı mı, ölmeli mi?” rehberi ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.