Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 29.05.2020

Assassin's Creed Valhalla yavaş yavaş ama kesinlikle bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri haline geldi. Yine de, bu oyunun oyun topluluğundan ne kadar heyecan kazandığı, önümüzdeki başlık hakkında hala bilinmeyen birçok detay var. Ancak, oyunun anlatım direktörü Assassin's Creed Valhalla'da kıyafetlerin ve teçhizatın nasıl çalıştığını açıkladı.

Assassin's Creed hakkında söylenebilecek bir şey varsa bu franchise tarihi boyunca çeşitli değişikliklerden geçen bir oyun serisidir. Bu serideki her oyunun tarihin farklı döneminde nasıl gerçekleştiğini ve farklı bir kültürün etrafında merkezlendiğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu değişikliklerin tümü hayranlar tarafından pek iyi karşılanmasa da hala bu durumu düzeltmek için fırsatları bulunuyor.

Assassin's Creed Origins'te yer alan temel mekaniklerden biri oyuncuları oyunun farklı zırhlarını veya ekipmanlarını almak için zorlayan rastgele bir yağma sisteminin kullanılmasıydı. Assassin's Creed Valhalla için durum böyle değil. Oyunun anlatı yönetmeni Darby McDevitt'e göre zırh ve kıyafetler Assassin's Creed Syndicate'den pek farklı olmayacak ve zamanla yükseltilebilecek.

Geliştiricilerin daha yeni oyun başlıklarında level ve açık dünya RPG estetiğinden uzaklaşmak istedikleri açık olarak görünüyor. Valhalla, franchise'ın önceki oyunlarında yer alan oyun mekaniğine geri dönecek gibi duruyor.

assassins creed valhalla zırh ve ekipman özelleştirme

Assassin's Creed Valhalla'nın nasıl bir oyun olacağını söylemek için henüz çok erken. Sadece oyunu geliştiricilerin bahsettiği kadar biliyoruz yani oyunda neleri göreceğimiz şu anda net olarak belli değil. Umarız geliştiriciler oyuncuların nasıl bir oyun istediklerini bu oyun için gelen eleştirilerden tanırlar.

Assassin's Creed tüm zamanların en tanınmış oyun serilerinden biridir. Ana seride bir düzine giriş ve birkaç spin-off oyunuyla Assassin's Creed oyun topluluğunu on yıldan uzun bir süredir büyüledi. Assassin's Creed Valhalla birincil oyun serisindeki en yeni oyun olacak.

Assassin's Creed Valhalla 2020 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyun hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.