Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 13.05.2015

Ubisoft yeni bir basın açıklaması ile birlikte Assassin’s Creed: Syndicate hakkında oldukça detaylı yeni bilgiler açıkladı. Daha geçtiğimiz gün duyurulan Assassin’s Creed: Syndicate hakkında açıklanan yeni bilgileri sizler de hemen öğrenmek istiyorsanız, haberimizi okumaya devam edin.

2863655-_assassins_creed_syndicate_gang_leader

Tam Oarak Nedir Bu Assassin’s Creed: Syndicate?

Assassin’s Creed: Syndicate, 1868 civarında Londra’nın Sanayi Devrimi sırasında geçecek. Yeni teknolojilerin hayat bulduğu Sanayi Devrimi sırasında, oyun içerisinde, çalışan sınıf ile zengin sınıf arasındaki fark büyük bir şekilde açılıyor. Tabii bu kadar fakirlik ve açlığa dayanamayan işçi sınıfı da hayatlarını daha rahat geçirebilmek için Londra’nın yer altına iniyor. Londra’da bulunan Assassin’ler ise zengin sınıf ile fakir sınıf arasındaki farklı en aza indirmeye geliyor.

Neden Sanayi Devrimi?

Assassin’s Creed oyunlarını bu güne kadar tarihin oldukça önemli zamanlarında gördük. Sanayi Devrimi de diğer oyunların konusundan aşağı kalmıyor. Tüm dünyanın geleceğinin değiştiği Sanayi Devrimi, Assassin’s Creed: Unity’de gördüğümüz Fransız Devrimi’nin 7 sene sonrasında yaşanıyor. Unity’ye yakın bir zamanda geçmesi ve Sanayi Devrimi’nin dünyayı değiştiren bir olay olması, yeni Assassin’s Creed oyununun da doğal olarak ilgisini çekiyor.

2863635-assassins_creed_syndicate_combat-punch

Neden Syndicate?

Yeni Assassin’s Creed oyunun adı neden Assassin’s Creed: Syndicate diye soruyorsanız, Ubisoft onun da cevabını verdi. Syndicate, Sanayi Devrimi sırasında insanlar tarafından oluşturulan bir grup adı.

Assassin’s Creed: Syndicate Londra’sında Nereleri Göreceğiz?

Big Ben’den Saint Paul’s Cathedral’e kadar, River Thames’den Waterloo Station’a kadar Londra’nın birçok güzelliği Assassin’s Creed: Syndicate ile karşımıza çıkacak. Ayrıca Assassin’s Creed: Syndicate ile birlikte Londra’nın gizli kalmış hazinelerinin de farkına varabileceğiz.

2864032-assassins_creed_syndicate_bracer

Peki, Yeni Kahramanımız Kim?

Yoksa kahramanlarımız mı demeliydik? Assassin’s Creed: Syndicate ile birlikte Jacob Frye ve ikiz kız kardeşinin yaşadığı olaylara tanık olacağız. İkiz kardeşi ile birlikte Londra’nın yer altında yaşanan kirli işlerin gidişatını bozmak için, yine Londra’nın yer altı dünyasına girmeye çalışan Jacob Frye, yaşadığı bu hikayede bizleri bol kanlı savaşlar ve aksiyon ile tanıştıracak.

Jacob Frye oldukça karizmatik bir dövüşçü. Londra’yı sakinlerine geri vermek için kız kardeşi ile birlikte dövüşecek olan Jacob Fyre ayrıca oyun içerisinde The Rooks isimli bir sokak mafyasının da lideri konumuna geliyor. Bire bir dövüş uzmanı olan Jacob Frye, sol elinde zehirli oklarla donatılmış bir silah ve Assassin’s Creed serisinin yeni silahı olan halat atma silahını bulundururken, bir de artık serinin efsane silahı olan Hidden Blade’i bulunduruyor. Sağ elinde ise muşta bulunduruyor. Ayrıca Jacob Frye’ın yeni özellikleri sayesinde Assassin’s Creed: Syndicate’te birden fazla düşmanı aynı anda öldürebilmek özelliği de seriye geri dönüyor.

Londra’nın Modernleşme Yolunda İlerlediği Bu Dönem, Oynanışa Nasıl Etki Ediyor?

Assassin’s Creed: Syndicate ile birlikte artık modern çağın kapısını çalmaya başlayacağız. Durum böyle olunca o dönemde yaşanan yeni modern teknolojiler de oyunun oynanışına büyük derecede etki ediyor. Elektriğin, buhar ile çalışan trenlerin ve trafik sisteminin tadına bakabileceğimiz Assassin’s Creed: Syndicate ile benzersiz bir deneyim yaşayabileceğiz.

Yeni halat silahı ile birlikte Londra’da binadan binaya zıplarken, atların dizginlerini de ellerine alabilecek. Atlı araba da sürebileceğimiz Assassin’s Creed: Syndicate’te eğer dilersek tren bile sürebileceğiz. Ayrıca modern çağın getirdiği yenilikler ile navigasyon sistemimiz de daha iyi durumda olacak. Daha kanlı ve daha sert tasarlanan yeni dövüş sistemi ile birlikte daha önce de değimiz gibi birden fazla düşmana saldırabileceğiz. Ayrıca, artık sadece kalabalık içerisinde değil, trenler veya atlı arabalar içerisinde de saklanabileceğiz.

2863633-assassins_creed_syndicate_london_darkandstormy

Kimler Geliştiriyor Bu Oyunu Yahu?

Assassin’s Creed serisinde sanırım bir ilk yaşanıyor, çünkü Assassin’s Creed: Syndicate tam 9 farklı stüdyo eşliğinde geliştiriliyor. Assassin’s Creed: Syndicate bayrağını eline alan Ubisoft Quebec oyunun ana stüdyosu olarak kalacak. Ubisoft Montreal, Ubisoft Singapore, Ubisoft Annecy, Ubisoft Montpellier, Reflections, Ubisoft Chengdu, Ubisoft Shanghai ve Ubisoft Kiev stüdyoları ise Ubisoft Quebec’e yardımcı olan stüdyolar olacak.

Ne Zaman Çıkıyor Peki?

Assassin’s Creed: Syndicate dünya çapında 23 Ekim 2015 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunumuz PC platformu için ise 2015’in sonlarına doğru çıkışını yapacak.

2864034-assassins_creed_syndicate_combat-kukri

Assassin’s Creed: Syndicate’in Özel Sürümleri!

Assassin’s Creed: Syndicate’i ön sipariş ile satın aldığınız taktirde Darwin and Dickens Conspiracy görevine ücretsiz olarak sahip olabileceksiniz. Eğer bu size yetmiyorsa oyunun Gold Edition sürümünü satın alabilirsiniz. Gold Edition ile birlikte biraz önce bahsettiğimiz görevi, Baker Street kıyafetini ve oyunun Season Pass özelliğine ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz. Tabii oyunun bir de koleksiyoncu sürümleri bulunuyor. Duyurulan ilk koleksiyoncu sürümü The Rooks Edition olarak açıklandı. Görsel kitap, Londra haritası, oyunun resmi müzikleri, Darwin and Dickens Conspiracy görevi ve Runaway Train görevini içerisinde bulunduran The Rooks Edition, 178TL fiyat etiketine sahip.

assassins_creed_syndicate_rooks_edition_1-1152x651

220TL fiyat etiketi ile karşımıza çıkan bir başka koleksiyoncu sürümü ise The Charing Cross Edition oldu. Bir önceki paket ile aynı içeriklere sahip olan The Charing Cross Edition, ekstra olarak Jacob Frye’ın bir heykelini de içerisinde bulunduruyor.

assassins_creed_syndicate_charing_cross_edition_1-1152x651

Eğer paralarınız ceplerinizden taşıyorsa bir de 342TL fiyat etiketine sahip The Big Ben Edition karşımıza çıkıyor. Bir önceki kutu ile aynı özelliklere sahip olan The Big Ben Edition, ekstra olarak içerisinde Season Pass özelliğini bulunduruyor. Bir önceki koleksiyoncu sürümünden daha farklı ve büyük bir heykele sahip olan The Big Ben Edition, içerisinde viski matarası gibi özel eşyalara da sahip.

assassins_creed_syndicate_big_ben_edition_1-1152x651

Tabii ki Ubisoft’un para kaldırma çalışmaları bu kadarla bitmedi, eğer cosplay çalışmaları ile ilgili biriyseniz, belki de sadece koleksiyon için istiyorsunuzdur bilemeyiz, Ubisoft sizlere 2 farklı eşya da sunuyor. Görsellerine aşağıdan göz atabileceğiniz bu 2 özel eşya, Jacob’ın oyun içerisinde en sık kullandığı 2 silah olarak tanıtılıyor; Hidden Blade ve Cane Sword.

assassins_creed_syndicate_cane_sword_replica

assassins_creed_syndicate_gauntlet_with_blade_replica

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.