Assassin’s Creed Rogue Remastered inceleme

Assassin’s Creed Rogue Remastered inceleme

Almadan önce bize bir kulak verin.

Assassin’s Creed serisine yeni bir inceleme ile devam ediyorum resmen. Aslında, yeni bir oyunun incelemesi olduğunu söyleyemem, fakat yine de yeni bir inceleme. Bu seferki incelememin konuğu ise, Assassin’s Creed Rogue Remastered. Fakat, incelemeden çok, “Oyunda yeni ne var?” sorusuna cevap getireceğim. Sonuçta, bir süre önce çıkışını gerçekleştirmiş bir oyundan bahsediyoruz. Şimdi ise, sadece elden geçirilmiş durumda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin's Creed Rogue Remastered inceleme

Assassin’s Creed Rogue Remastered inceleme

Oyunun elden geçirilmiş hali, şimdilik sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında bulunuyor. 11 Kasım 2014 tarihinde ilk çıkışını gerçekleştirmiş olan oyun, şimdi yıllar sonra bizlere tekrar sunuldu. Sitemiz üzerinde ne yazık ki bir incelemesi bulunmuyor. Bu sebeple de, inceleme kısmına geçmeden önce, biraz da Assassin’s Creed Rogue Remastered’ın bizlere sunduğu hikayesinden bahsetmekte fayda var.

Hikaye, 18. yüzyılda geçiyor. Kuzey Amerika bölgesinde, Shay Patrick Cormac’ın dönüşümüne şahitlik ediyoruz. Kendisi, Brotherhood of Assassin’s kardeşliğinin bir parçası olmasına rağmen, pek de hoş olmayan bir şekilde dönüşüme uğruyor. Bu da, Amerikan kolonilerinin geleceğini değiştiriyor tabii. Tehlikeli bir görev, iyi bir şekilde sonuçlanmayınca Shay Patrick Cormac, kardeşliğe sırtını dönüyor ve kardeşlik de cevap olarak onun canını almaya geliyor. Shay Patrick Cormac de, bir zamanlar kardeşleri olan suikastçıları avlama görevine başlıyor ve tarihin en korkutucu suikastçı avcısı oluyor.

Assassin’s Creed Rogue Remastered içerisinde bizleri karşılayan hikayeden de bahsettiğimize göre, bizlere oyunun yeni halinde neler sunulmuş, neler elden geçirilmiş bir bakabiliriz. Öncelikle, The Armor of Sir Gunn Quest ve The Siege of Fort de Sable görevlerinin bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bunun dışında, Master Templar ve Explorer paketleri de bulunuyor. Bu paketlerde de, özel kıyafetler, silahlar ve özelleştirme eşyaları bulunuyor. Ayrıca, Bayek’in kostümünün de bulunduğunu belirtmekte fayda var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin's Creed Rogue Remastered inceleme

Oyunda, grafiksel anlamda gelişmeler de bulunuyor.

Oynanış açısından bizlere neler sunduğunu bilmeyenler için, Assassin’s Creed IV: Black Flag’in biraz değişiği oluğunu söyleyebilirim. Fakat, oynanış açısından, 2017 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş olan Assassin’s Creed Origins gibi bir yapımdan sonra, biraz eski bir hissiyat sunuyor. Yani, oynanış açısından bizleri artık pek tatmin edebilecek bir yapıya sahip olduğunu söyleyemeyeceğim. Elbette hoşuna gidecek olanlar da olacaktır, bu konuda kesinlikle bir iddiam yok.

Assassin’s Creed Rogue Remastered, oyun henüz çıkışını gerçekleştirmeden önce de söz verildiği gibi grafiksel anlamda fazlasıyla geliştirmeler bulunuyor. Görsel anlamda, cidden ilk çıkışını gerçekleştirdiği haline göre fazlasıyla güzel göründüğünü belirtebilirim. Hem Xbox One üzerinde, hem de PlayStation 4 üzerinde 4K çözünürlük sunabilmesi gibi müthiş bir geliştirmesi de mevcut. İşin daha da iyi yanı, yüksek çözünürlük kalitesine rağmen 30 FPS’ten aşağı düşen bir ana rastlamak mümkün değil. Tabii, karakter modelleri konusunda, özellikle yüz kısımlarında birtakım geri adımlar görmek mümkün.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin's Creed Rogue Remastered inceleme

Assassin’s Creed Rogue Remastered alınır mı?

Oyun, konsollar üzerinde 119 TL gibi bir fiyata sahip. Eski hali olan Assassin’s Creed Rogue Deluxe Edition ise 105 TL gibi bir fiyat etiketi ile satılıyor. Elbette, eğer kaldırabilecek bir bilgisayarınız yoksa veya konsolunuz üzerinde oynamak istiyorsanız, tercihinizi oyunun tekrar elden geçirilmiş hali tarafında kullanabilirsiniz. Fakat, eğer imkanınız varsa, PC üzerinde oynayabileceğiniz hali, fazlasıyla sizi tatmin edecektir.


Assassin's Creed Rogue Remastered
Assassin's Creed Rogue Remastered inceleme    Haber  |  İnceleme  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

  1. emre dedi ki:

    en efsane assasins creed oyunudur.bunu tabiki hikayesine ve depremin olduğu göreve bağlı olarak söylüyorum.

  2. Serdar dedi ki:

    Remastered versiyonu pc için mevcut değil mi ?