Assassin’s Creed Origins: The Curse of the Pharaohs inceleme

Assassin’s Creed Origins: The Curse of the Pharaohs inceleme

Assassin's Creed Origins'e resmen bir oyun daha eklendi.

En sonunda, Assassin’s Creed Origins’in The Curse of the Pharaohs isimli ek paketi, biz oyuncularla buluştu. Hem asıl oyunun, hem de önceki ek paket olan The Hidden Ones’ın incelemesini yapmış olan yazar olarak, bizlere sunulan bu yeni ek paketin incelemesi de bana düştü tabii. Çıktığı anda büyük bir heyecan kaplamıştı içimi, fakat o heyecan boşa mıydı, yoksa cidden hakkını vermeyi başardı mı, bunu yazımın ilerleyen satırlarında dile getireceğim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin's Creed Origins: The Curse of the Pharaohs inceleme

Assassin’s Creed Origins: The Curse of the Pharaohs incelemesine yavaştan başlayalım.

Öncelikle, beni 12.4 GB boyutunda kocaman bir yamanın karşılaşmış olduğunu belirteyim. Böyle, kocaman, sanki sıfırdan bir oyunmuş gibi bir paket indirildi. Tabii, gıkımı bile çıkaramadım. Sonra, oyunu açınca, beni bir anda yeni ek paket geldi bildirimi karşıladı. Daha sonrasında ise, işler biraz garibime gitti açıkçası. Zira, oyun bana karakterimi 45. seviyeye yükseltmeyi öneriyordu. Yani, yeni ek pakete bir an önce başlamak için, hızlıca karakterimi 45 seviye yapabilecektim. İşin daha da iyi yanı, ana oyunda yürümekte olduğum kayıt dosyam da yedeklendi.

Assassin’s Creed Origins’in yeni ek paketi The Curse of the Pharaohs sayesinde 45 seviye bir karaktere sahip oldum bir anda. Karakterimin rahat ilerleyebilmesi için, sahip olduğum birtakım eşyalar da 45. seviyeye yükseltildi. Bana, 45. seviye olana kadar alacağım yetenek puanları da verildi. Hatta, bir de bütün bunların üstüne, geliştirilebilir ekipmanlarımın hepsi de, neredeyse son seviye oldular. Yani, ek paket bir anda lokum gibi geldi.

Bütün bunların ardından, derhal yeni gelen haritaya geçtim. Hem de hiç beklemeden! Valley of the Kings ismine sahip yepyeni bir bölge karşıladı beni. Ciddi anlamda çok büyük bir haritası olduğunu söyleyebilirim. 44. seviyeden, 55. seviyeye kadar fırsatlar sunan bu yeni haritada, aynı zamanda 6 adet de bölge bulunuyor. Haritanın güzelliği ise, tam anlamıyla muhteşem. Ek paket için indirilen o 12.4GB’lık yamanın hiç de boş olmadığı da kanıtlanmış oldu bana böylece.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin's Creed Origins: The Curse of the Pharaohs inceleme

Bu ek paket bizlere neler sunuyor?

Zaten kocaman bir harita olduğundan bahsettim hemen şimdi, fakat diğer yeni şeylerden bahsetmeden önce, özetle bir hikayeye de değinmek istiyorum. Bayek, Thebes’e, eski bir laneti araştırmaya gidiyor. Araştırmakta olduğu lanet, oradaki halkı öldürüyor. O lanetin ne olduğunu sorarsanız, daha bölgeye gider gitmez karşıma çıkan patron savaşı kıvamındaki mumyadan bahsedebilirim. Görseli de, hemen yukarıda bulunuyor zaten. Amaç ise, bu lanetleri çözmek.

Hikaye konusunda, cidden başarılı olduğunu belirtebilirim yeni Assassin’s Creed Origins: The Curse of the Pharaohs ek paketinin. Antik Mısır’daki batıl inançları da, bu ek paketin hikayesi içerisinde yaşıyoruz. Yani, firavunların ruhlarının kızmış olduğu konusundan bahsediyorum. Ek paketteki her türlü ayrıntının sembolizm ile dolu olduğunu belirtebilirim. Eğer antik Mısır’ın mitolojisine vesaire hayransanız, kesinlikle memnun kalacağınız bir hikayesi var yani.

Yeni içerik olarak da birçok şey bulunduğunu belirtebilirim. Özellikle yeni kostümler, kalbime tam anlamıyla sahip oldu. Sadece kostümler ile bitmiyor yeni içerikler. Aynı zamanda, yepyeni kılıçlar, bıçaklar, kalkanlar ve çok daha fazlası da, yine bu ek paketin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Baştan aşağıya, her zerresi ile mutlu edecek içeriklerle dolu yani. Bütün her şeyin üstüne, bir de 55. seviyeye kadar bizi fazlasıyla oyalayacak görevlere ve keşfetmemiz gereken devasa bir harita eklenince, resmen yeme de yanında yat kıvamında olmuş.

Assassin's Creed Origins: The Curse of the Pharaohs inceleme

Bu ek paket alınır mı?

Ben direkt sahip olduğu fiyat etiketi ile sunmuş olduğu içeriği karşılaştıracağım yine. Ek paketin Steam platformu üzerindeki fiyatına baktığımda, 70 TL gibi muhteşem bir ücret ile karşılaşıyorum. Sonra, Assassin’s Creed Origins’i ve The Hidden Ones ek paketlerini bitirmiş olan kişileri düşünüyorum. Bunlara, ben de dahilim, evet. Kendimden yola çıkarak oluyor bir nevi. Her neyse, konu dağılmadan tekrar dönelim mevzuya. Ana oyunu ve diğer ek paketi bitirince, hafif boşlukta gibi hissetmedim değil. 12.4 GB gibi devasa boyutlarda içerik yükleyen bir ek paket de, içerik açısından gerçekten memnun bıraktı beni. Ana oyun 209 TL iken, ana oyunu satın almış kişi, oyunun yarısı kadar içeriği oyuna ekleyen bir ek pakete rahatça 70 TL ödeyebilir gibi geliyor. Bu sebeple de, Assassin’s Creed Origins: The Curse of the Pharaohs ek paketini kesinlikle öneriyorum.


Assassin's Creed Origins  Satın al
Assassin's Creed Origins İnceleme    Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.