Menü
https://leadergamer.com.tr/bungie-destiny-2-xbox-one-x/

Assassin’s Creed Origins, Xbox One X ve PlayStation 4 Pro üzerinde 4K/30 FPS olacak

Xbox One X, Assassin’s Creed Origins ile tam kapasitesini kullanamayacak.


Assassin’s Creed Origins; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek ve oyun konsollarda 30 FPS olacak. PS4 Pro ve Xbox One X konsollarından bahsetmemiz gerekirse ise, oyun, “Checkerboard” mantığını kullanarak 4K çözünürlük verecek. Oyunun FPS değeri ise aynı, 30 olarak kalacak. Ayrıca oyunun bu iki sürümünde dinamik çözünürlük de bulunacak. Yani sürekli olacak Checkerboard 4K görmeyeceksiniz. Oyun, FPS değerini stabil tutabilmek için dinamik bir şekilde çözünürlüğü düşürebilecek. Tüm bunları bizlere söyleyen ise Windows Central yazarları. Çünkü kendileri, oyunun geliştiricileri ile küçük bir röportaj gerçekleştirdi.

Assassin’s Creed Origins, Xbox One X ve PS4 Pro

Windows Central yazarları, “Oyunun üzerinde çalışan bir Ubisoft geliştiricisi ile konuştum, Xbox One X ve PlayStation 4 Pro arasındaki grafiksel farkı sordum. O da bana oyunun iki konsolda da 4K/30 FPS olacağını söyledi. Bunu biraz kafa karıştırıcı buldum çünkü, eğer PlayStation 4 Pro, 30 FPS/4K gücünü içerisinde bulunduruyorsa, Xbox One X geriye kalan ekstra gücünü nasıl kullanıyor? Görülen o ki, kullanmıyor. ” diyor bu konuda.

Açıklamalara bakacak olursak, 3. parti oyunlarda sağlam bir Xbox One X desteği görmemiz, sanıyoruz ki çok zaman alacak çünkü geliştiriciler, şu an PS4 Pro desteklerinin üstüne çıkamıyorlar. Belki de bu durumun arka planda başka bir nedeni vardır ama şu an bilemiyoruz. Bu yüzden, bu konuda sizlerin yorumunu bekliyor olacağız. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör