Bu güne kadar Assassin’s Creed Origins hakkında öğrendiğimiz her şey

Bu güne kadar Assassin’s Creed Origins hakkında öğrendiğimiz her şey

Son zamanlarda ortaya çıkan bilgilerden daha fazlası var yazımızda.

Son günlerde karşımıza bolca Assassin’s Creed Origins hakkında sızdırma bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bizler de, yazımızın girişini çok uzatmadan, bu güne kadar Assassin’s Creed Origins hakkında öğrendiğimiz her şeyi belirteceğiz sizlere. Dilerseniz hemen başlayalım bu bilgileri sunmaya. Öncelikle efendim, oyunun geliştirici ekibi ile Assassin’s Creed IV: Black Flag ekibi aynı ve oyunun yönetmeni büyük bir ihtimalle Ashraf Ismail olacak. Ana yazar ise Darby McDevitt olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu güne kadar Assassin’s Creed Origins hakkında öğrendiğimiz her şey

Bilgilerin devamına göre bu oyun ile Antik Mısır’a gideceğiz. Oyunun geçeceği tarihi ise, milattan önce 2494 ile 2345 arasında olacak. Hatta net olarak, Fifth Dynasty of the Old Kingdom dönemlerini yaşayacağız. Bu dönemlerde, kontrol edeceğimiz karakterimiz, mızrağa, ok/yay ikilisine ve kalkana sahip olacak. Oynanış açısından ise, su üzerinde bir oynanışa tanıklık edebileceğiz fakat Assassin’s Creed IV: Black Flag ile gördüğümüz gibi deniz savaşları olmayacak oyunda. Ayrıca oyunda at kullanabileceğiz ve serap görebileceğiz.

Oyun içerisinde, “The Crocodile” takma adına sahip bir karakter olacak ve onu öldürmemiz gerekecek. Ayrıca oynanış açısından, aynı bölgeleri farklı zaman periyotlarında keşfedebileceğiz. Bu periyotlar, büyük bir ihtimalle oyunun modern zamanları olacak. Tüm bunların haricinde, serinin diğer oyunlarında olduğu gibi, birçok binanın içerisine girebileceğiz, keşif yapabileceğiz. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, oyun oldukça serbest bir dövüş mekaniğe ev sahipliği yapacak. Bu konuda, Assassin’s Creed Origins oyununu The Witcher 3: Wild Hunt oyununa benzetebiliriz.

En iyi haber ise, oyunda bir yükleme ekranının bulunmayacak olması. Karadan, denize; denizden, karaya, hiçbir yükleme ekranı olmadan dolaşabileceğiz. Oyunun tam tanımı ise E3 2017 sırasında gerçekleşecek. Etkinlik sırasında hem oynanış görüntüleri, hem de sinematik görüntüleri görebileceğiz. Ubisoft, duyurudan önce başlatacak reklam çalışmalarını. Bu reklam çalışmalarının ay sonunda başlaması planlanıyor. Tüm bunların haricinde, ne yazık ki Desmond Miles oyunda olmayacak fakat Desmond Miles yokluğunda, belki çok seveceğimiz bir pet kartalımız olacak. Bu kartal, büyük bir ihtimalle oyunun “Eagle Vision” özelliği ile eşleşecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin’s Creed IV: Black Flag oyunundan 3 kat daha büyük olacağı söylenen bu oyun, Ekim 2017 tarihinde piyasada olacak ve oldukça renkli, canlı bir havaya sahip olacak. Son olarak oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak. PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio desteği de muhtemel olarak gelecek bu oyun, Nintendo Switch için çıkmayacak. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.