Menü
https://leadergamer.com.tr/gamer-deals-gta-5-the-last-of-us-horizon-zero-dawn/
Assassin's Creed: Origins 10 Haziran 2017 12:14

Assassin’s Creed Origins hakkında her şey sızdırıldı

Oyunun çıkış tarihinden tutun, oynanış mekaniklerine kadar her şey sızdırıldı. Oyunu oynamış kadar olduk…


Anlaşılan o ki, şu birkaç gün içerisinde Game Informer ekibini sıkça duyacağız. Öncelikle Bully 2 oyununu yanlışlıkla sızdıran Game Informer, şimdi de dergileri aracılığı ile Assassin’s Creed Origins oyunu hakkındaki neredeyse her şeyi sızdırdı. Haberimizin devamından oyun hakkındaki detaylara tek tek göz atacağız. Ayrıca derginin görsellerini de sizlere sunacağız ama ondan önce uyaralım. Haberimizin içerisinde oyun hakkında bolca spoiler bulunacak. Eğer E3 2017 başladığında, heyecanlı bir şekilde Assassin’s Creed Origins oyununu beklemek istiyorsanız, yazımıza göz gezdirmenizi önermiyoruz.

Assassin's Creed Origins hakkında her şey sızdırıldı

Öncelikle oyunun çıkış tarihinden bahsedelim. Dergideki açıklamalara göre, ki artık bunlar resmi bilgi değeri taşıyor, oyunun çıkış tarihi 27 Ekim 2017 olacak. Oyunun çıkış tarihi haricinde, daha dinamik bir açık dünya yapısı bizleri bekliyor olacak oyun içerisinde. Oyun içerisinde deve sürebileceğiz, su altı dalışları yapabileceğiz. Oyunun hayvan yaşamı da oldukça gerçekçi olacak. Mesela hayvanlar sadece size saldırmayacak, diğer hayvanlara da saldırabilecek. Oyundaki yetenek ağacımız ise artık RYO tipi bir yetenek ağacına dönüşecek. Rol yapma oyunu ögeleri, oyunda artacak. Tüm bunların haricinde, oyundaki ana karakterimizin adı Bayek olacak. Bayek, kalkan taşıyacak ve o kalkanla düşmandan gelen okları savuşturabilecek. Kalkana saplanan okları ile kalkandan söküp, kendiniz kullanabileceksiniz.

Dergideki bilgilerin devamına göre, oyun içerisinde mezar soygunculuğu olacak. Ayrıca oyun, Project Scorpio için özel olarak optimize edilmiş olacak. Bunun haricinde, dergideki yazılanlara göre Assassin’s Creed Unity çıkışını gerçekleştirmeden önce, geliştirici ekip Assassin’s Creed Origins üzerinde halihazırda çalışıyormuş. Bu yüzden oyunda bayağı bir yenilik görmeye devam edeceğiz. Mesela, oyunda yepyeni bir dövüş sistemi olacak. Mini harita yerine, The Elder Scrolls oyunlarındaki gibi, tepede duran pusula tarzı bir harita olacak. Yapay zeka da serinin diğer oyunlarına göre çok daha farklı olacak.

Sızdırılan bilgilerin devamına göre artık oyunda hızlı koşma tuşu da olmayacak çünkü koşma hızınız, analog tuşunu ne kadar ileriye itmeniz ile belirlenecek. Hızlı koşma tuşunun kaldırılmasına karşılık olarak, yere çömelme tuşu da oyuna geri gelmiş olacak. Eagle Vision ise artık sadece belli objeleri öne çıkarıyor, düşmanların yerini göstermiyor. Oyun içerisinde bulunan her şeye tırmanabiliyorsunuz. Ayrıca Memphis ve Alexandria gibi birçok kent simgesi de oyunun içerisinde bulunuyor. Tüm bunların haricinde, daha önceden söylentilerini duyduğumuz, kontrol edilebilir kartal söylentileri de doğru çıktı. Oyun içerisinde, kendimizin kontrol edebileceği bir kartal bulunuyor.

Oyun içerisinde bir gece-gündüz döngüsü bulunuyor ve yapay zeka karakterler de bu döngüye göre hareket ediyor. Mesela, köylüler, geceleri uyumaya gidiyor. Sabahları çalışıyorlar, yemek yemeleri gerektiği zaman da yemek yiyorlar. Kontrol edilemeyen karakterler dışında, düşman yapay zeka karakterlerimiz artık bize saldırmak için sıra beklemiyor. Tüm düşmanlar, elinden geleni yapıyor bizi öldürebilmek için. Daha önce, su altına dalış olduğundan bahsetmiştik. İşte su altı dalışları sırasında, batmış gemilerde veya su altına gömülmüş kalıntı binalarda hazine bulabiliyoruz. Tüm bunların haricinde, oyundaki seviye sınırı 40 olarak görünüyor.

Oyun içerisinde tek oynanabilir karakter, Bayek değil fakat diğer karakter şu an bir sır gibi saklanıyor. Büyük bir ihtimalle, serinin klasik karakterlerinden olabilir. Çünkü senaryonun bazı noktaları da şu an sır gibi saklanıyor. Bunun dışında, oyun içerisinde Efsanevi seviyede ganimetler bulunuyor. Bu ganimetler de tabii ki bulmacaların ardında saklı. Oyundaki bulmacalar, eskisi kadar basit değil. Daha karışık ve zor.

Sızdırılan bilgilerin yavaş yavaş sonuna geliyoruz artık. Son bilgilere göre, oyundaki ana karakterimizin yaşı 30 olacak ve Brotherhood topluluğunun kurucusu olacak. Fakat bu olay, senaryo ilerledikçe gerçekleşecek. Kurucu olarak oyuna başlamayacağız. Oyundaki kartalımızın adı Senu olacak ve deve sürerken saldırı yapabileceğiz. Saldırılarımızda da aynı anda 1’den fazla ok atabileceğiz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Kaan GEZER Editör