Assassin’s Creed III Hakkında Bazı Açıklamalar

Assassin’s Creed III Hakkında Bazı Açıklamalar

Kreatif Direktör Alex Hutchinson’un, Ausgamers dergisine verdiği röportaja göre, Assassin’s Creed III, yapay zeka konusunda büyük bir yol kat ederek tüm serinin en iyisine sahip hale getirildi. “Bunların en önemlisi, şehir sakinlerinin belli işlerle ilgilenip bir sonrakine geçmeleri şeklinde oldu” diye konuşan Hutchinson, “Artık saatlerce durup muhabbet eden insanlar görmeyeceksiniz. Sohbeti bırakıp işlerine devam da edecekler” diye ekledi.

Hutchinson, şehirlerin arkasına sığınmaktan çıkıp, bu oyunda işin içine doğayı da büyük ölçüde karıştıracak olmaları hakkında ise “hayvanlar, vahşi doğanın ‘sakinleri’ olacak” derken şu açıklamalarda bulundu:

“Oyuncular bu hayvanları avlayabilecekler, fakat biz oyuncuların iz sürme ve tuzak kurma işleriyle ilgilenmelerini de istiyoruz. Bazı türleri yalnızca oyun dünyasını dolaştıklarını görmeniz için oraya koyduk, diğerlerini avlamak içinse taktikler ve stratejiler üretmeniz gerekecek”

Hutchinson oyuncu seçimlerinin farklı sonuçlar doğuracağını da vurguladı. Örneğin bir avcılık loncası Connor’a yakınlaşıp, avları sırasında oku tercih ettiği için onu aralarına almaya çalışacaklar. Bu tarz katılımlar oyunculara giremedikleri yerlere girme ve yeni ödüller kazanabilecekleri mücadeleler bulma şansı tanıyacak.

Assassin’s Creed III, PC, PS3 ve Xbox 360 için Ekim ayında piyasada olacak. Wii U versiyonu hakkında ise tarih verilmedi.

 *Siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın