ARK: Survival of the Fittest’ın PlayStation 4 versiyonu ertelendi!

ARK: Survival of the Fittest’ın PlayStation 4 versiyonu ertelendi!

Gün geçmiyor ki Erken Erişim dönemindeki bir oyun, bir sorunla karşılaşmasın.

Son yıllarda hayatta kalma oyunlarının popülaritesi iyice arttı. Bu sayede özellikle 2015 senesinde bir sürü hayatta kalma oyunu gördük. Bunlardan H1Z1, Rust ve ARK: Survival Evolved en ünlüleri. Steam istatistikleri de bunu doğrular nitelikte. Bu tarz hayatta kalma oyunlarının ortak özelliği ise, genelde “Early Access” yani, henüz geliştiriliyor olmaları. ARK: Survival Evolved’un PvP ağırlıklı versiyonu olan ARK: Survival of the Fittest’ın geliştirilmesinde ise bazı sorunlar var. Bakalım yapımcılar neden oyunu erteleme kararı almışlar?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

arksotf

ARK: Survival Evolved’un yapımcısı Wildcard da geleneği bozmayarak, hayatta kalma oyunlarının PvP ağırlıklı versiyonunu çıkardı. ARK: Survival of the Fittest, bahsettiğimiz PvP versiyonu. ARK: Survival of the Fittest’ın bu ay PlayStation 4 için çıkması bekleniyordu. Ancak, geliştiriciler radikal bir karar alarak oyunu erteledi. Hemen üzülmeyin. Bu kararı daha iyi bir şey yapmak için almışlar.

Oyunu erteleme kararının arkasında yatan sebep; orijinal oyunun yani, ARK: Survival Evolved’un PlayStation 4 versiyonuna odaklanmak ve önce onu bitirmek. Dolayısıyla belki bir oyun ertelendi ama, diğerinin daha önce karşımıza çıkmasını bekleyebiliriz. Bu haberin ortaya çıkması ise oldukça ilginç. Haber, PlayStation.Blog sayfasındaki ARK: Survival of the Fittest’ın bu ay çıkacağını anlatan makaleye bir güncelleme olarak duyuruldu. Bu duyuru her ne kadar geliştiriciler tarafından yapılmış da olsa, “İnsan en azından resmi Facebook sayfasında bir açıklama yapar.” demekten kendimizi alamıyoruz.

ARK: Survival Evolved ve ARK: Survival of the Fittest, Steam üzerinde mevcut. Xbox oyuncuları ise ARK: Survival Evolved’a erişebilirler. Haberimizde de yazdığımız gibi; PlayStation 4 oyuncuları, oyunun iki versiyonu için de biraz daha bekleyecekler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.