Avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 20.12.2017

Açık dünya ve hayatta kalma oyunlarının trend olduğu zamanlarda hayatımıza giren, zombili hayatta kalma oyunlarının aksine bizlere bolca dinozor gösteren ARK: Survival Evolved, yapılan son açıklamalara göre 12 milyon oyuncu sayısını geçti. Ayrıca oyunun geliştirici ekibinden gelen diğer açıklamalara göre artık ARK: Survival Evolved, Windows 10 ve Xbox One platformları arasında artık ortak oynama özelliği bulunacak. Yani, Windows 10 ile ARK: Survival Evolved oynayan oyuncular, artık Xbox One oyuncuları ile birlikte aynı sunuculara girebilecek.

ARK: Survival Evolved, 12 milyon oyuncu sayısını geçti

Tabii şimdi sizlere sadece böyle basit bir haber sunmayacağız. Çünkü oyunun geliştirici ekibi, bir süredir oyundaki dinozor modellerini yenilemeye çalışıyordu. Bugün ise T-Rex, Ape ve Dire Wolf tiplerinin yeni modellerini geliştirici ekip yayımladı. Bu modellerin oyuna hangi güncelleme ile geleceği henüz belli değil, bu yüzden sizlere bir tarih de veremiyoruz ama haberimizin içerisindeki tüm görsellerden, yeni modelleri rahatlıkla görebilirsiniz. Bunun garantisini veriyoruz.

ARK: Survival Evolved hakkında daha önce de sizlere, "Hayatta kalma oyunlarının en farklı üyelerinden olan ARK: Survival Evolved, şu an PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları üzerinde bulunuyor. PC üzerindeki oyuncular performans ve grafik konusunda özgürlüğe sahip olsa da; PlayStation 4, PlayStation 4 Pro ve Xbox One oyuncuları şu an 30 FPS deneyimi alıyor oyundan. Fakat Xbox One X konsolunun çıkışı ile bu deneyim konsol oyuncuları için değişecek. Geliştirici ekipten gelen yeni açıklamaya göre oyuncular bu oyun için isterse 60 FPS/1080p modunu, isterlerse de 30 FPS/1440p modunu etkinleştirebilecek." demiştik. Hatırlatmakta fayda var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.