Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.08.2020

Yapılan çalışmalara göre, 2020 yılının ortalarına gelene kadar, oyun oynayan insanların sayısı 3,1 milyarı geçmeyi başardı. Bu bilgileri, DFC Intelligence paylaştı, yani bu haberimize konuk olan çalışmalar kendilerine ait. Temmuz 2020 ayı itibari ile 7,8 milyarlık bir nüfusa sahip olan gezegenimizdeki insanların %40 civarı oyunlarla tanışmış durumda. 7,8 milyarlık nüfustan, 3 milyardan fazla oyuncu çıkmış olması, gerçekten dikkat çeken bir durum.

3 milyardan fazla oyuncu

3 milyardan fazla insan artık oyuncu olmayı başarmış durumda

Bu haberimize konuk olan oyuncu miktarının neredeyse yarısı, sadece ama sadece akıllı telefon ve mobil cihazlarda oyun oynamış olan insanlardan oluşuyor. Oyuncu miktarının sadece 250 milyonluk kısmı, aktif olarak konsol kullanan ve bu platformlara oyun alan insanlardan oluşuyor. En büyük gelir ise, bu oyun satın alan kitleden elde ediliyor.

1,5 milyar oyuncu, yani bütün oyuncuların %48 civarları kadar insan, PC üzerinde oyun oynuyor. Bu sayılara, diğer platformlarda oyun oynamış olan insanlar da dahil tabii ki. Yani, sadece PC oyuncularından bahsetmiyoruz. Asya’ya 1,42 milyar, Avrupa’da 668 milyon, Latin Amerika’da 383 milyon ve Kuzey Amerika’da ise 261 milyon oyuncu bulunuyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.