Apex Legends karakter rehber: Caustic

Apex Legends karakter rehber: Caustic

Caustic karakterinin avantajı ve dezavantajları nedir?

Apex Legends oyununun tuzak kurma üzerine doktora yapmış karakteri Caustic, düşmanları boğmaktan zevk alıyor. Sabırlı bir oyuncuysanız ve düşmanlarınızı tuzağa çekmekten hoşlanıyorsanız, Caustic tam sizlik bir karakter. Düşmanın üzerine koşmak ve onlarla göğüs göğüse savaşmak istiyorsanız, tercihiniz Caustic karakterinden yana olmamalı. Tabii, artı yönleri yok değil ama genellikle eksi yönleri var. Oyuna yeni başladıysanız ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, buraya tıklayarak size yardımcı olmaya çalıştığımız rehber yazılarımıza gidebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Apex Legends Caustic için yararlı ipuçları

Caustic karakterinin pasif yeteneği olan Nox Vision, sis içerisinde düşmanı görmenize yarıyor. Yani diğer yeteneklerinizi kullandığınızda ve düşman tarafından tetiklendiğinde, o bulut içerisinde görmenize olanak veriyor. Düşmanlar için hem kör edici, hem de öldürücü bir alan, Caustic için güneşli bir günden farksız. Düşmanlar göremediği gibi, takım arkadaşlarınız da göremez. Bu yüzden takım arkadaşlarınızın hangi pozisyonlarda olduğuna dikkat etmeyi ve onlara oyun içerisinde işaretleri kullanarak direktif vermeyi unutmayın.

İlk aktif yetenek olan Nox Gas Trap, Caustic karakterinin en büyük silahı ve dayanağı. Caustic, yakın bir bölgeye bir gaz tuzağı bırakır. Bu tuzak birkaç saniye içerisinde şişer ve düşmanları öldürmek için aktif olur. Eğer yakınlarında bir düşman olursa tetiklenir ve bulunduğu bölgeyi zehirli bir gaza boğar. Kapalı alanlarda kullanmak için mükemmel olan bu yetenek, aynı zamanda kapıları da etkiler. Yani, bir kapının arkasına bu tuzağı kurarsanız ve içeride düşman varsa, tuzak tetiklenir ancak kapı açılmaz. Bu sayede düşmanınız acı dolu bir ölüm ile baş başa kalır. Savaş alanına iner inmez yakınınıza düşman indiğinden eminseniz, etrafa bu tuzakları kurmaya hemen başlayın. Çünkü düşmanınız silah bulur bulmaz üzerinize koşacak.

Son yeteneği olan Nox Gas Grenade, gaz dolu bir el bombasını işaretlediğiniz alana atmaya yarar. Bir evi dumanla doldurabilecek kadar kapasitesi olan bu bomba, yine kapalı alanlarda oldukça işe yarıyor. Bu yüzden göğüs göğüse çarpışmalarda etkisi bir tık düşüyor. Açık alanlarda da etkisi azımsanmayacak kadar yüksek ancak kapalı alanlarda olduğu kadar değil. Bunu attığınızda düşmanlarınız dört bir yana kaçacak, siz de onları avlayacaksınız. Bu özelliğin tek bir kusuru var, o da kullanım için hazır olana kadar kısa bir süre geçiyor olması. Yani, yakınlarınızda düşman varsa, siz bombayı atana kadar çoktan ölmüş olursunuz.


Apex Legends  Satın al
   Haber  |  Öne Çıkanlar  |  Rehber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.