AOC Q2778VQE İnceleme

AOC Q2778VQE İnceleme

Artık yavaş yavaş 2K ve 4K çözünürlüklü monitörler piyasada boy göstermeye başladı.

Artık yavaş yavaş 2K ve 4K çözünürlüklü monitörler piyasada boy göstermeye başladı. Full HD’den daha üst seviye QHD çözünürlük teknolojisi ile birleştirdiği AOC Q2778VQE modeli ofis tipi kullanıma ve bilgisayar oyuncularının kullanım tarzına hitap ediyor. 27 inç’lik AOC Q2778VQE’de TN panele yer verilmiş. 2560×1440 çözünürlüğü ve 1 ms tepki süresi ile 60Hz yenileme hızı bulunuyor.

AOC Q2778VQE’nin ön paneline göz attığımızda ise sade bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. AOC Q2778VQE’de rakiplerine göre daha kalın çerçeveye yer verilmiş ancak gösterişten uzak olmayı seven kullanıcılar için hoş bir tasarımı var. Parlak siyah renkte monitör ayağı bulunuyor ve öne 21 derece, arkaya da 4 derece dönerken monitörünüzü bulunduğu zemine iyice tutuyor.  AOC Q2778VQE’nin sağ alt köşesinde bulunan menü tuşları basit bir yapıya sahip ve monitörün menüsünde rahatça gezinebiliyorsunuz. Ancak AOC Q2778VQE’nin monitör menüsünde Türkçe dil desteği bulunmuyor. Sağ üst köşesinde ise monitörün modeline yer verilmiş. Orta kısımda ise parlak tasarım ile AOC yazısı bulunuyor.

AOC Q2778VQE’nin arka tarafını incelediğimizde ise alışılmış monitör tasarımları dışında farklı bir detay bulunmuyor. Büyük fontta AOC yazısı bulunurken de birçok sayıda giriş portu gözümüze çarpıyor. D-sub, DVI, HDMI, Display Port, Ses girişi ve güç kaynağı girişi bulunuyor. Kutusundan çıkan tüm bu portlar için uygun kablolar ile de istediğiniz şekilde monitörünüzü, bilgisayar kasanıza bağlayabilirsiniz.

AOC Q2778VQE, canlı ve net renkleri ile de göze hitap eden bir monitör olmuş. AOC Q2778VQE’de IPS panel yerine TN panel kullanılmış. 1ms tepki süresine sahip olan AOC Q2778VQE, 350 cd/m2 seviyesinde de parlaklığı bulunuyor. Oyunlarda 1ms gecikme değeri sayesinde gölge oluşumunu engellerken, hızlı oyunlarda bulanıklık gibi sorunları yaşamamanızı sağlıyor. QHD olması da onu Full HD monitörlerin önüne geçmesini sağlıyor.

Peki, bu kadar üst seviye teknolojiye sahip AOC Q2778VQE, nasıl oluyor da az enerji tüketiyor? Onun cevabı ise Energystar 6.0’a  ve TCO 6.0’a göre üretilen AOC Q2778VQE’de birçok enerji modu seçeneği bulunuyor. Eco modu ve e-Saver modu bulunan AOC Q2778VQE ortalama olarak 45 watt enerji tüketiyor. Bekleme anlarında ise 0.5 watt enerji tüketmesiyle de enerjiden tasarruf ediyor. Elektrik konusunda da cep yakmayan AOC Q2778VQE, yüksek performansla, enerjinin maksimum seviyede verimliliğinin uyumunu birbirine güzel harmanlamış.

AOC Q2778VQE şu anda 1680 TL gibi bir fiyata alınabiliyor ve yüksek performansına göre düşük bir fiyata sahip. Güç konusunda da az enerji tüketmesiyle 27 inç monitör boyutuna geçmek isteyen kullanıcılar için güzel bir ürün. Oyun kullanımında ve ofis tipi kullanımında kullanıcısını memnun eden bir ürün olmasıyla da bizden olumlu tepkiler aldı.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın