Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 26.02.2021

Şubat 2020'de, BioWare ve EA tarafından önemli bir haber geldi. Yapımcılar tarafından Anthem 2.0 resmi olarak iptal edildi. Anthem'in yeni versiyonu, oyun mekaniklerine çok detaylı bir güncelleme getirecekti. Ancak BioWare, projenin iptal edildiğini duyurdu. Tabii, bu haber oyuncular için şaşırtıcı olmadı. Zaten, uzun bir süredir Anthem 2.0'dan herhangi bir haber gelmiyordu.

Anthem 2.0 BioWare ve EA tarafından resmi olarak iptal edildi

Geçtiğimiz aylarda yapımcılar, Anthem 2.0 ile ilgili hiçbir paylaşım yapmadı. Hatta tam aksine, yapımcılar oyunun iptal olabileceğinin sinyallerini bile verdi. Beklenen açıklama da çok geçmeden gelmiş oldu. BioWare ekibi, pandemiden dolayı oyunun geliştirilmesinin iptal edildiğini duyurdu. BioWare, "2020 diğerlerinden çok farklı bir yıldı ancak biz tüm projelerimize, evden çalışma ile olabildiğince devam ettik. Covid-19'dan önce stüdyo olarak çalıştığımız tüm projeleri, ekibimizi strese sokmadan başarabilmemiz mümkün değildi çünkü pandemi, verim kaybı yaşamamıza sebep oldu." açıklamasını yaptı.

Özetle, Anthem hiçbir zaman BioWare ve EA için öncelik olmadı. Oyunun başarısız çıkışı ve daha sonrasında toparlayamaması, yapımcı ekip tarafından arka plana atılmasına sebep oldu. Böylece BioWare, Dragon Age ve Mass Effect markalarına yoğunlaşması gerektiğine karar verdi. Yapımcılar ayrıca, Star Wars Old Republic'e güncelleme getirmeye devam edeceklerini de ekledi. Her ne kadar bu, bazı oyuncular için acı verici bir gerçek olsa da Anthem oyun dünyasına veda etmiş oldu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.