Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri artık iPhone kullanıyor!

Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri artık iPhone kullanıyor!

Amerikan Ordusu, Android ekosistemine son verdi.

Android ve iOS pazardan pay kapmak için çekişedursun, dünyanın en gelişmiş ordusu olarak görülen Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Android ekosistemini bırakıp iOS‘a geçmeyi uygun gördü. Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri Özel Operayon Komutanlığı, Android‘i yavaş bulduklarını ve artık askeriyede kullanmayacaklarını belirtti. Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri bundan sonra iPhone 6s kullanacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ame

Anlaşılan Android ekosisteminin stabilite sorunları, Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetlerini rahatsız etti. iOS işletim sisteminin daha hızlı,kararlı ve rahat çalıştığını söyleyen ordunun daha önce Arapça ve Kürtçe öğrenmek için iPod touch ve iPad modellerini kullandığı hatırlanıyor. Orduyu bıktıran telefonun ise Samsung Galaxy Note olduğu konuşuluyor. 2010 yılından duyurulan Samsung Galaxy Note adlı Android telefonun iPhone 6s karşısında güçsüz olması elbette doğal. Lakin Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetlerinin aklında ne olduğunu kimse bilemez!

Aralık 2016’da Farook ve karısı Tashfeen Malik, California’nın San Bernardino kentinde çalıştıkları sosyal yardım merkezine saldırı düzenlemiş, olayda 14 kişi ölmüş, 22 kişi de yaralanmıştıFBI, Farook’un iPhone’unun önemli bilgiler içerdiğini söylemiş, bunun üzerine California‘da bir mahkeme, telefonun güvenlik yazılımının devre dışı bırakılması için Apple‘ın yardımını talep etmişti. Fakat Apple CEO‘su Tim Cook bu talebin, yetkililere istedikleri her cihazdaki bilgiye erişme gücü verme riski taşıdığını belirtip isteği reddetmişti. Ardından FBI, Apple‘a dava açmıştı. Dava süreci işlerken iPhone şifresini kırmayı başaran FBI, davayı geri çekmiş ve olay kapanmıştı. Amerikan Ordusu‘nun FBI iPhone şifresini kırdıktan sonra iOS’e geçmesi bizi düşündürmüyor değil. Anlaşılan dünyanın en gelişmiş ordusu bile teknolojiye karşı biraz temkinli. Derin devlet terminolojisine girmeden, telefon satışları geçmişe nazaran azalan Apple için bu sevindirici bir haber deyip yazıyı sonlandıralım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.