AMD ekibi ultra İnce Notebook cihazları için yeni bir işlemci sundu

AMD ekibi ultra İnce Notebook cihazları için yeni bir işlemci sundu

AMD Ryzen 7 2700U, %44’e kadar daha fazla çoklu iş parçacıklı işlemci performansı sunuyor.

Ayarlanabilir 15 watt’lık TDP ile AMD Ryzen™ 7 2700U ve AMD Ryzen™ 5 2500U işlemcileri, işlemci seviyesinde zekâ sunan AMD SenseMI Teknolojisini barındıran ödüllü “Zen” x86 çekirdeği ile devrimsel Radeon “Vega” mimarisini birleştirerek, rakipsiz ultra ince notebook performansına ulaşıyor. Ayrıca AMD Ryzen 7 2700U, %44’e kadar daha fazla çoklu iş parçacıklı işlemci performansı ve %161’e kadar daha fazla grafik performansıyla, ultra ince notebook’lar için en hızlı işlemcidir.

AMD ekibi ultra İnce Notebook cihazları için yeni bir işlemci sundu

4 çekirdek ve 8 iş parçacığına kadar barındıran AMD Ryzen™ mobil işlemciler, AMD SenseMI Teknolojisi’ni barındırır ve ince bir form faktörde lider performans için tasarlanmıştır. AMD Ryzen™ 7 2700U işlemci, 15W nominal işlemci TDP’siyle ultra ince notebook’lar için dünyanın en hızlı işlemcisidir. Buna ek olarak AMD Ryzen™ mobil işlemciler, önceki AMD mobil işlemci nesline göre yüksek performans sunar;

  • 3 kata kadar daha fazla işlemci performansı
  • 2.28 kata kadar daha fazla GPU performansı
  • %58’e kadar daha az güç tüketimi

Ryzen mobil işlemciler aynı zamanda şu teknolojileri de ilk defa barındırmaktadır. İş yüklerini bir veya daha fazla işlemci çekirdeğine yönlendirerek işlemci performansını hızlandıran yeni Precision Boost 2 teknolojisi ve muhteşem soğutma çözümlerine sahip olan ve “Ultimate XFR Perofmansı” için sertifikalandırılmış notebook’larda performansı artıran Mobil Genişletilmiş Frekans Menzili (mXFR)

Radeon™ grafik ile AMD Ryzen™ işlemci, yüksek kalite GPU performansı sağlar; League of Legends™, Overwatch™, CS:GO™ ve DOTA™ 2 gibi popüler eSpor oyunlarında, 1080p çözünürlükte akıcı ve oynanabilir kare oranlarını, ultra ince form faktörde sunar7 ve HDR, Radeon™ FreeSync™ 2 ve 4K monitörler dahil olmak üzere en gelişmiş ve güzel ekranları güçlendirmeye hazır. AMD Ryzen™ 7 2700U işlemcinin, 25X20 girişimi başlangıcından bu yana sağladığı 5,86 kat enerji verimliliğini mümkün kılmasıyla AMD, girişimin hedefine doğru olması gerekenden daha hızlı bir şekilde ilerliyor. Radeon™ Grafikli AMD Ryzen™ İşlemci, önceki nesle göre 2 kat daha uzun pil ömrünü hedeflemektedir.

  • Ryzen™ 7 2700U ile Radeon™ Vega 10 Grafik – 4 İşlemci Çekirdeği – 8 İş Parçacığı – 3.8 GHz – 15W Nominal
  • Ryzen™ 5 2500U ile Radeon™ Vega 8 Grafik – 4 İşlemci Çekirdeği – 8 İş Parçacığı – 3.6 GHz – 15W Nominal

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve Türk oyuncular tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Son olarak bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın