AMD Vega ekran kartlarının çıkış tarihi sızdırıldı

AMD Vega ekran kartlarının çıkış tarihi sızdırıldı

Söylenene göre bu serinin en yüksek modeli, dudak uçuklatan fiyatıyla, GTX 1080 Ti ile yarışmaya hazırlanıyor.

NVIDIA ve AMD ekipleri, oyuncuların karşısına sürekli olarak yeni ekran kartları sürme peşinde. Mesela NVIDIA, henüz yeni bir ekran kartı çıkartmışken, 2017 sonunda veya en geç 2018 senesinin ilk çeyreğinde, NVIDIA GeForce GTX 2000 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. En azından söylentiler bu yönde. Tabii AMD tarafında da söylentiler bolca var. Mesela, bu söylentilerden bir tanesi, AMD Vega ekran kartlarının çıkış tarihi hakkında. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre, AMD Vega ekran kartlarının çıkış tarihi 5 Haziran 2017 olacak, yani önümüzdeki ay.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD Vega ekran kartlarının çıkış tarihi sızdırıldı

Söylenti bilgilerin devamına göre, bu Vega mimarisinin en yüksek seviyeli ekran kartı olmaya hazırlanan Radeon RX Vega Nova, 600 dolarlık fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek ve performans açısından GTX 1080 Ti ile yarışacak. Radeon RX Vega Eclipse ise 500 dolarlık fiyat etiketi ile yine performans açısından GTX 1080 ile yarışacak. Serinin 3. modeli olan Radeon RX Vega Core ise 400 dolar olacak ve GTX 1070 ile yarışacak.

Bu ekran kartlarının 31 Mayıs 2017 tarihinde duyurulacağı söylenenler arasında. Çünkü o tarihte Computex Press Conference gerçekleşecek ve ekran kartı duyurmak için de oldukça uygun bir zaman olacak. Peki, siz bu kartlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.