AMD Ryzen için ilk Ashes of the Singularity optimizasyon güncellemesi yayımlandı

AMD Ryzen için ilk Ashes of the Singularity optimizasyon güncellemesi yayımlandı

Oyunun performansı, bu güncelleme ile %30 arttı.

AMD, AMD Ryzen masaüstü işlemcileri için oyun geliştiricileri Stardock ve Oxide Games ile birlikte geliştirdiği, önemli performans artışları kazandıran ilk Ashes of the Singularity oyun optimizasyonunu duyurdu. 1 yıl önce yayımlanan popüler oyun, optimizasyon sayesinde önemli oyun içi performans farkı sunarken, bütün yüklerde ortalama FPS değerinde yüzde 30’a kadar performans artışı sağlayarak AMD Ryzen 7 1800X’i performans elitleri listesine yerleştirdi. Bu gelişme ile birlikte Stardock ve Oxide Games önemli oyun geliştirme stüdyoları ve oyunlarını içeren AMD Ryzen oyun geliştirme programının ilk katılımcıları oldular.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD Ryzen için ilk Ashes of the Singularity optimizasyon güncellemesi yayımlandı

Konu ile ilgili görüşlerini bildiren AMD Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bilgi İşlem ve Grafik İş Birimi Genel Müdürü Jim Anderson, “Zen çekirdekleri ve AMD Ryzen işlemcilerinin tam potansiyelini ortaya çıkarmak yazılım, donanım ve oyun geliştiricileriyle yakın bir iş birliği gerektiriyor. Stardock ve Oxide’ın elde ettiği sonuçlar önemli kazanımlara işaret ediyor. Elde ettiğimiz sonuçlardan sadece performans artışından dolayı değil, gerçek zamanlı strateji oyunlarındaki en iyi DirectX 12 uygulaması olan Ashes of the Singularity hayranları için yarattığı değerden dolayı da çok mutluyuz” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

DDR4-2933 bellek ile test edilen AMD Ryzen 7 1800X işlemcisi 1920×1080 çözünürlük ve Yüksek görüntü kalitesi ayarlarında, bütün yüklerde ortalama FPS değerinde minimum %26’ya kadar performans artışı gösterdi. Gösterilen artış normal yüklerde ortalama FPS ile yüzde 33’lere kadar çıktı. Ashes of the Singularity sahipleri güncellenmiş oyunu Steam platformu üzerinden bugünden itibaren ücretsiz olarak indirebilirler. Oyunu yeni satın alacak kullanıcılar ise güncellenmiş oyunu standart olarak indirecekler. Her üç Ryzen 7 CPU modeli de dünya genelinde satıştadır.

1490954421_AOS1

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yeni duyurusu yapılmış olan Destiny 2 hakkında da sizlere aktardığımız Destiny 2 çıkış tarihi, fiyatı, PC detayları, duyuru videosu ve daha fazlası yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Oldukça işe yarar bilgiler var oyun hakkında.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.