AMD, yeni Radeon RX Vega ekran kartlarını Computex’te tanıtacak

AMD, yeni Radeon RX Vega ekran kartlarını Computex’te tanıtacak

Bu konudaki söylentiler, şirketin yetkilileri tarafından doğrulandı.

Teknoloji ve oyun topluluklarında söylentilerin ne kadar önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Bir şirketin planları hakkında önceden konuşmasını veya planlarını tamamen bile değiştirebilen, özel bir güç olarak bile görülebilir. AMD, uzun süredir ortalıkta dolaşan yeni Radeon RX Vega ekran kartlarını Computex’te tanıtacağına dair söylentileri Reddit üzerindeki bir soru cevap sırasında doğruladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD Radeon RX Vega

Reddit üzerinden düzenlenen bir soru cevap sırasında AMD’den Raja Koduri, yeni ekran kartlarını Computex’te tanıtacaklarını doğruladı ve hepimizi heyecanlandırdı. Yeni ürünlerinin tanıtıldığı hafta içerisinde raflarda yer almayacağını, hala biraz zamana ihtiyaçları olduğunu da belirtiyor Raja Koduri. Açıklamasındaki, “Üzerinde çalıştığımız teknolojiler, bir gecede uzmanlaşabileceğiniz türden teknolojiler değil.” şeklindeki kısım ile, yaptıkları işin zorluğunu ve neden beklememiz gerektiğini anlatıyor.

30 Mayıs 2017 günü başlayacak olan Computex’e, neredeyse bir hafta kaldı. Yani yeni Radeon RX Vega erkan kartlarını 10 gün içerisinde görebileceğiz. Bütün bu güzel haberlerin yanında, bizleri üzen tek bir nokta bulunuyor. Ekran kartının oyuncular için değil, genel tüketiciler için tasarlanmış olan sürümü çok yüksek ihtimalle ertelenecek. Yani söylentilerin belirttiği şekilde Haziran 2017’nin ilk günlerinde bu erkan kartlarını raflarda görmeyeceğiz. Ayrıca oyuncular için tasarlanan sürümün, önceden tanıtılan AMD Radeon Vega Frontier Edition‘dan da hızlı olabileceği ortaya çıktı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.