Avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 05.06.2021

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Computex etkinliğinde Nvidia DLSS desteğine rakip teknoloji olan AMD FidelityFX Super Resolution tanıtıldı. Şirket,  Xbox Series X/S modellerine de yeni teknolojinin geleceğini açıkladı. Microsoft sözcüsü, “Xbox'ta, AMD'nin Super Resolution teknolojisinin geliştiricilerin kare hızlarını ve çözünürlüğü artırmaları için hazırlanan bir başka harika yöntem olma potansiyelinden heyecan duyuyoruz. Yakında AMD FidelityFX Super Resolution Xbox Series X/S gelmesiyle ilgili paylaşacak daha çok şeyimiz olacak.” sözleriyle açıkladı.

AMD FidelityFX Super Resolution Xbox Series X/S modellerinde de bulunacak

AMD FidelityFX Super Resolution, Süper Çözünürlük yükseltme modlarını kullanır. Dengeli, Performans, Kalite ve Ultra Kalite gibi seçenekleri bulunan bu seçeneklerin her biri daha yüksek görüntü kalitesi veya oyunlarda kare hızlarını artırmaya odaklanıyor. Ayrıca, AMD FidelityFX Super Resolution, Nvidia'nın DLSS desteğine benziyor çünkü her ikisi de oyunlarda performansı ve kare hızını artırmak için tasarlanmıştı. AMD FidelityFX Super Resolution özelliğinin Xbox Series X/S'e gelmesi, oyuncuları sevindirdi çünkü oyunlardaki performansı ciddi derecede artıracak.

Süper örnekleme sürecini idare etmek için özel Tensör çekirdeklerini kullanan Nvidia DLLS desteğinin aksine, AMD GPU'larında eşdeğer makine öğrenimi bulunmuyor. Bu, AMD FidelityFX Super Resolution çok çeşitli donanımlarda, hatta Nvidia GPU'larda da desteklenebileceği anlamına geliyor. Son olarak AMD FidelityFX Super Resolution özelliğinin Series X/S modellerine de geleceğini doğruladı. Ancak AMD FidelityFX Super Resolution yeniliğinin hangi tarihte kullanıcılara sunulacağını açıklamadı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.