AMD, Computex 2017 sırasında PC inovasyonunda liderliğini açıkladı

AMD, Computex 2017 sırasında PC inovasyonunda liderliğini açıkladı

AMD, yepyeni tanıtımlar gerçekleştirdi.

AMD yakında pazara sunulacak Ryzen ve Radeon ürünlerini COMPUTEX TAIPEI 2017’de düzenlediği basın toplantısında gösterdi. Şirket etkinlikte daha önce görülmemiş ürünleri, global OEM’lerden yüksek performanslı Ryzen işlemci tabanlı oyun sistemlerini ve yakın zamanda piyasaya süreceği veri merkezi, profesyonel kullanıcı ve son kullanıcı ürünleri için çıkış tarihlerini duyurdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD, Computex 2017 sırasında PC inovasyonunda liderliğini açıkladı

AMD, Computex 2017’de önceki kod adı Naples olan, bulut tabanlı ve geleneksel veri merkezlerine yönelik yüksek performanslı yeni AMD işlemci ailesi EPYC’in dünya çapında piyasaya çıkış tarihini duyurdu. İlk EPYC işlemci tabanlı sunucuların, OEM’ler ve kanal ortaklarının geniş desteğiyle 20 Haziran 2017’de pazara sunulması ve yüksek performanslı sunucu işlemcileri ve veri merkezlerinde yeni bir çağ başlatması bekleniyor. Yüksek çekirdek sayısı, üstün bellek bant genişliği ve yüksek hızlı I/O kanalları için rakipsiz desteği tek yongada sunan EPYC, çift soket sunucu pazarında devrim yaparken, tek soketli sunuculardan beklentileri değiştirmeyi hedefliyor.

Aralarında AMD Ryzen 7 ve AMD Ryzen 5’in de bulunduğu, yüksek kalite PC pazarının tamamına yenilikçilik ve rekabeti geri getirmek için tasarlanan yedi AMD Ryzen masaüstü işlemcisinin geçtiğimiz dönemde pazara sunuluşunun ardından AMD, Ryzen için devam eden bu hareketin hatlarını belirledi. Şirket özellikle global PC OEM’lerinin Ryzen 7 ve Ryzen 5 ile güçlendirilen, yüksek kalite oyuncu makineleri ve hepsi-bir-arada sistemlerin bulunduğu tasarımlarını 2017’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağını duyurdu. Computex 2017’de gösterilecek Acer, Asus, Dell ve Lenovo’nun hazırladığı Ryzen ile güçlendirilmiş Windows tabanlı sistemler şöyle,

AMD’nin yüksek performans masaüstü pazarındaki yerini sağlamlaştırdığı Ryzen Threadripper, 2017 yazında kullanıcılar ile buluşmaya çıkmaya hazırlanıyor. AMD’nin, Computex 2017’de gerçekleştirdiği çeşitli Ryzen Threadripper ve Radeon “Vega” tanıtımları arasında Ryzen Threadripper ve çift Radeon “Vega” tabanlı GPU’ların Bethesda’nın yeni oyunu Prey’i 4K çözünürlükte çalıştırdığı ön gösterim de yer aldı. Buna ek olarak AMD, X399 yonga seti üzerine inşa edilmiş, ASRock, ASUS, Gigabyte ve MSI’ın yüksek performanslı anakart tasarımlarını da duyurdu. Yeni soket TR4 platformu için X399 yonga setli anakartlar, 16 çekirdek/32 iş parçacıklı işlemciler, 2TB RAM’e kadar destek sunan dört kanallı bellek, üstün I/O’ya sahip ve en üst işlemciyi isteyen, en uzman PC meraklıları için tasarlandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD Ryzen Mobile APU’sunu halka açık şekilde ilk defa gösterdi. Ultra taşınabilir referans tasarımda, 4 çekirdek, 8 iş parçacığı ve “Vega” mimarisi tabanlı grafik gücünü 15mm’nin altında bir kalınlıkta sunan bir notebook bulunuyor.

Sanal gerçeklik, gerçekçi VR deneyimleri için en son teknolojileri kullanır. AMD, açıklamasında tüm Ryzen masaüstü işlemcilerinin, Oculus tarafından onaylandığını belirtti. AMD, kullanıcıların ihtiyaçları için doğru işlemciyi seçmeleri için iki yeni sınıf oluşturdu: AMD VR Ready Processor ve AMD Ryzen VR Ready Premium. Daha fazla detay için http://www.amd.com/en/technologies/vr

Vega” mimarisi tabanlı ilk grafik kartının, makine öğrenimi ve gelişmiş sanallaştırma için üst sınıf bir seçim olan Radeon Vega Frontier Edition olacağının açıklanmasının ardından AMD, bu güçlü yeni grafik kartının raflarda 27 Haziran 2017 tarihinde yerini alacağını duyurdu. AMD ayrıca beklenen Radeon RX Vega grafik kartını da gösterdi. Şirket “Vega” mimarisi tabanlı oyun gücü sunan kartın da dünyanın bilgisayar grafiği ve interaktif teknikler için en büyük ve en etkileyici konferansı olan SIGGRAPH 2017’de duyurulacağını belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.