Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.09.2018

Dünya çapında en çok tercih edilen internet üzerinden perakende satış markalarından biri olan Amazon, bildiğiniz üzere bir süre önce Türkiye'ye de girme çalışmalarını başlatmıştı. Fakat, yakın bir tarihte ortaya çıkan ABD ile Türkiye arasındaki durumlardan dolayı, Amazon Türkiye ofisinin açılışı ertelenmişti. Türkiye'de yaşayan birçok kişi de, Amazon gibi bir şirketin Türkiye şubesini açmasını ertelemesinden dolayı bir hayli üzülmüştü. Neyse ki, bu duruma üzülen kişilerin yüzlerine tebessüm katacak bir haberle karşınızdayız.

Amazon Türkiye ofisi en sonunda geliyor!

Normalde, yaz ayları içerisinde açılması beklenen Amazon Türkiye ofisinin ABD ile Türkiye arasındaki krizlerden dolayı ertelendiğinden bahsetmiştik sizlere. Ortaya çıkan bilgilere göre, tahmin ettiğinizden çok daha yakın bir tarihte Amazon Türkiye ofisi açılıyor. Verilen bilgilere göre internet üzerinden perakende satış konusunda en çok tercih edilen markalardan biri olan Amazon, Türkiye ofisini 19 Eylül 2018 tarihinde, yani bugün İstanbul'da açacak. İstanbul'da açılacak olan Amazon Türkiye ofisi, aynı zamanda Amazon Türkiye'nin merkezi olacak.

Amazon Türkiye ofisi için daha önceden İstanbul'daki merkezlerinde çalıştırılmak üzere iş ilanları verilmişti. Hatta, çalışan almak için iş görüşmelerini bile başlatmışlardı. Ortaya çıkan iddialara göre Amazon Türkiye ofisinde çalışacak, Amazon Türkiye ofisinin başında bulunacak isimler dahi belli olmuş durumda. Tabii, bunun kesin bir bilgi değil, sadece bir iddia olduğunun altını çizmemizde de fayda var. Amazon Türkiye ofisinin bugün itibari ile açılıyor olması haberi, Amazon'un iş ortakları tarafından da onaylanmış durumda.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.