Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 06.03.2021

Birkaç gün önce Cold Iron Studios, uzaylı temalı ve üçüncü şahıs perspektifini kullanan yeni bir oyun geliştirdiklerini açıkladı. Günler sonra, Aliens Fireteam oyunundan 25 dakikalık bir oynanış videosu paylaşıldı. Son zamanlarda, uzaylı temalı oyunlar gitgide azalmıştı. Çevrimiçi eşli oynanış desteğine sahip olacak olan Aliens Fireteam, üçüncü şahıs kamera açısını kullanarak cesur bir tercih yapmış. Oynanış videosundan da gördüğümüz kadarıyla, kafa dağıtmak için ideal bir oyun olacağa benziyor.

IGN Aliens Fireteam oyunundan 25 dakika süresinde bir oynanış videosu yayımladı

Aliens Fireteam, orijinal Aliens üçlemesinden yirmi üç yıl sonrasını konu alıyor. Oyun, Aliens evreninde geçecek ve film ile paralel bir hikayeye sahip olacak. Yani, klasik Aliens evreninde tekrar maceraya atılacağız. Oyuncular, çok sayıda farklı Xenomorph da dahil olmak üzere birçok garip düşman türüne karşı mücadele verecek. Ek olarak, oyundaki tüm düşmanlar pusuya düşürülüp, alt edilebilecek. Aliens Fireteam, her biri kendi yetenekleri ve avantajları olan beş sınıfa sahip olacak. Aynı zamanda, çeşitli silahlar ve modlar sunacak.

Aliens Fireteam, bu yaz PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S ve PC platformları için çıkış yapacak. Oyun, içerisinde rol yapma ögelerinin yanı sıra çevrimiçi eşli oynanış mekanizması ile birlikte sunulacak. Sistem gereksinimleri ise şimdilik açıklanmış değil. Aliens evrenini seven oyuncular, bir süre için daha beklemek zorunda.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.