Alan Wake 2’nin iptal edilme sebebi belli oldu

Alan Wake 2’nin iptal edilme sebebi belli oldu

Alan Wake 2 hakkında en çok merak edilen soru, sonunda cevabına kavuştu.

Microsoft’un yayımlanmadan önce büyük beklentileri olduğu Quantum Break, birçok yenilikle birlikte çıkacaktı. Oyun, Xbox One ve Windows 10 platformlarının her ikisine de çıkan ilk yapımdı ve özellikle Xbox One tarafında büyük işler başarması bekleniyordu. Ayrıca hikayesinin daha anlaşılır olması için oyunun 4 bölümlük bir televizyon dizisi de oyunla birlikte çıktı ama Microsoft’un düşündüğü gibi olmadı ve Quantum Break hem oyun, hem de dizi olarak beklenen başarıyı yakalayamadı. Belki Microsoft, Alan Wake 2 ile devam etmeliydi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Alan Wake 2

Alan Wake ve Quantum Break oyunlarının yaratıcı yönetmenlerinden Sam Lake’in aklında aslında Alan Wake 2’yi yapmak varmış. Ancak Microsoft, Xbox One konsolu için bir devam oyunu yerine yepyeni bir şey yapmak istiyormuş. Venture Beat ile konuşan Sam Lake yayında, “Alan Wake’i yaptıktan sonra Microsoft’a danıştık ve aklımızdaki Alan Wake 2 düşüncemizi söyledik. Bu noktada tam olarak bunu yapmakla ilgilenmiyorlardı. Yeni bir şey istiyorlardı. Ayrıca, bizden yeni bir seri oluşturmamızı istiyorlardı. Bilindiği gibi Quantum Break, Microsoft’a ait.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Televizyon dizisi fikri de Sam Lake’ten çıkmıştı. Bu fikri Alan Wake 2’de kullanmayı düşünen Sam Lake, Microsoft’un onlardan Quantum Break oyununu yapmalarını isteyince televizyon dizisini bunun için çıkarmış. Sam Lake, “Aslında Alan Wake 2 için canlı aksiyon tipinde bir bölüm çekmiştim. Bu bölümü çok sevdiler ve bundan tamamen yeni bir ürün çıkarmamı istediler. Bu yeni ürüne başta Quantum dedik ve sonra Quantum Break diye değiştirdik. Canlı aksiyon tipine ilgilerinden dolayı oyundan bağımsız bir dizi olarak hayal etmişlerdi. Sadece diziyi izleyebilir ve tadını çıkarabilirsiniz. Bunun başlama noktası buydu. Bu tartışmalara bir süre devam ettik. Oyunun ayrı bir sete ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorlardı, bu yüzden oyunu oynamayıp sadece diziyi izleyebilirdiniz. Teknik olarak oyun ve dizi aynı konuları işliyor olsa da birbirinden bağımsız olmasını istediler.” diye ekledi.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi Counter-Strike oyunları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza, en iyi GTA oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.