Activision: “Yeni Call of Duty oyunları yine İkinci Dünya Savaşı temalı olabilir.”

Activision: “Yeni Call of Duty oyunları yine İkinci Dünya Savaşı temalı olabilir.”

Ayrıca Activision, Call of Duty içerisindeki zombi modunun apayrı bir oyun olarak piyasaya sürülmesi hakkında da yorumlar yaptı.

Call of Duty: WWII ile İkinci Dünya Savaşı temalı bir oyun göreceğiz. Uzun zamandır oyuncuların istediği de buydu zaten. Gelecek zamanda geçen savaşlardan sıkılmıştık. Fakat Activision, gelecek zamanlarda geçen oyunlar ile bizi bunalttığı gibi, şimdi de eski zamanda geçen oyunlarla bizi bunaltabilir. Çünkü yapılan yeni açıklamalara göre 2018 ve 2019 senesinde çıkacak ve şu an geliştirilme aşamasında olan bu yeni oyunlar, yine İkinci Dünya Savaşı temalı olabilir veya geçmiş bir tarihteki farklı bir konuyu ele alabilir. Mesela Soğuk Savaş veya Vietnam.

Activision: "Yeni Call of Duty oyunları yine İkinci Dünya Savaşı temalı olabilir."

GameInformer ekibine röportaj veren Activision sözcüsü, “Biliyorsunuz, önümüzdeki senenin oyunları için şimdiden bir yorum yapamam. Fakat Call of Duty: WWII oyununu tek seferlik bir oyun olarak görmüyoruz. Serinin gelecek oyunları yine aynı dönemde veya tarihsel gerçekçilik taşıyan başka bir dönemde geçebilir. Bana soracak olursanız, tek bir dönemi 1’den fazla kez ziyaret edebiliriz. O dönemlerde keşfedilmesi gereken çok fazla şey var.” dedi bu konu hakkında.

Activision, bu açıklamaları ile aslında uzun bir süre eski zamanda geçen oyunlar yapacaklarını onaylamış oldu. Birinci Dünya Savaşı, İkinci Dünya Savaşı, Vietnam ve Soğuk Savaş bir yana, ekip eğer isterse aynı dönemden 1’den fazla oyun çıkartabilir. Belki Call of Duty: WWII ardından, aynı dönemde geçen ikinci  bir oyun görebiliriz. Çünkü biliyorsunuz Call of Duty: WWII, İkinci Dünya Savaşı döneminin tüm cephelerini ele almıyor.

Tabii bir de Call of Duty oyunlarındaki zombi modları var. Birçok oyuncu, bu zombi modları için oyunları satın alıyor ve bu yüzden de yine aynı oyuncular, bu zombi modunun ayrı bir oyun olarak çıkmasını talep ediyorlar. İşte Activision, yine GameInformer ekibine verdiği röportajda bu konuya bir yorum getirdi ve, “Call of Duty zombi modları ayrı olarak satılmamalı çünkü bu modlar, birlikte satıldığı zaman bir bütün oluşturuyor. Elimizde istatistikler var, oyunlarımızı en uzun süreli oynayan oyuncular, tek bir modu değil, iki farklı modu oynuyor. Bu modlar zombi veya çoklu oyuncu oluyor. Bazen de senaryo ve zombi, çoklu oyuncu ve senaryo gibi. Oyunlarımızı 3 farklı türü seven oyuncular da oynayabiliyor, bunu bozmak istemeyiz.” dedi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın