Activision Blizzard için 2017’nin ilk çeyreğinde en kârlı platform PC oldu

Activision Blizzard için 2017’nin ilk çeyreğinde en kârlı platform PC oldu

Kayda değer bir kâr artışı söz konusu.

Activision Blizzard, geçtiğimiz günlerde 2017 yılının ilk çeyreğinde, kendilerine en fazla kârın nereden geldiğini duyurdu. Sonuçlara bakılacak olursa, bulunduğumuz 2017 yılının ilk 3 ayında, Activision Blizzard‘ın en çok kâr yaptığı platform PC. Ayrıca, Overwatch‘ın 1 milyar dolar kazandırmış olduğunu ve Activision Blizzard‘ın portföyündeki 8. milyar dolarlık yapım olduğuna da değinmekte fayda var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

activision blizzard

Yukarıdaki görsellerden de görülebileceği üzere, 2017‘nin ilk çeyreğinde PC platformu 566 milyon dolar milyon kazandırdı. Konsol gelirlerine göre daha az göründüğüne bakmayın, çünkü konsol kategorisinde bir sürü platform bulunuyor. Bunu göz önünde bulundurarak, platformları tek tek ele aldığımızda, en fazla gelir kazandırmış olan platformun PC olduğunu görüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bütün bunlar bir yana, PC platformunun geçen seneye göre kâr artışından da söz etmek gerek. Geçtiğimiz yılın kârından 166 milyon dolar daha fazla kazanç sağladı. Yani, geçen yıla göre PC platformunda %42 gelir artışı varken, konsollardaki satışlarda %20’lik bir düşüş görünüyor. Tartışmasız bir şekilde bu kârların sebebi Overwatch ve Hearthstone gösterilebilir. Bu istatistikler, PC platformunun Activision Blizzard için ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu gösteriyor.

Umarız ki bu istatistiklerden sonra PC platformu ile daha fazla ilgilenilir. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.