Absolute Drift İnceleme

Absolute Drift İnceleme

Drift kralı olmaya hazır mısınız?

Drift deyince sizin de aklınıza The Fast and the Furious: Tokyo Drift geldi değil mi? Kimin gelmez ki. Bu seferki incelememizde sizlere bir drift yapma oyunu olan Absolute Drift’i tanıtacağız. Funselektor Labs Inc. tarafından geliştirilen ve dağıtımcılığı üstlenen Absolute Drift, çıkışını dün gerçekleştirdi. Sanıyorum bu kadar ön bilgi hepimize yeterli. Biz en iyisi direkt oyunumuzu incelemeye başlayalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

maxresdefault

Zengin İçerik!

Absolute Drift karşımıza 6 adet oynanabilir araç ile çıkıyor. Ayrıca bu araçların her birini görsel olarak modifiye edebiliyoruz. Bu 6 adet aracı sürebileceğimiz 4 adet oyun modu bulunuyor oyunda. Bu oyun modlarından ilki serbest dolaşma üzerine dayalı. Bu serbest dolaşma modunda 5 farklı dünya bulunuyor. Bu 5 farklı dünyanın da kendine has temaları ve özellikleri buluyor. Bir dünyadan diğerine geçebilmek için öncelikle bulunduğunuz dünya içerisindeki görevleri bitirmeniz gerekiyor. Ardından da geçeceğiniz dünyanın eğitim bölümüne giriyorsunuz. Bu eğitim bölümünden de geçerseniz yeni dünyanın kapıları ardına kadar açılıyor. Eğer serbest dolaşma modundan sıkılırsanız karşınıza 3 adet daha oyun modu geliyor. Bunlar, Driftkhana, Drifting ve Mountain Drifting olarak geçiyor.

Serbest dolaşma modundan sıkıldığınızda öncelikle Drifting modu ve Driftkhana modu sizlere açık oluyor. Mountain Drifting ise daha sonradan açılıyor. Drifting modunda oyunda daha önceden yapılmış drift yarış alanlarında en iyi puanı almaya çalışıyorsunuz. Driftkhana modunda ise yine daha önceden oluşturulmuş bir alanda zamana karşı verilen tüm görevleri bitirmeye çalışıyorsunuz. Mountain Drifting ise diğer oyun modlarına nazaran daha aksiyon dolu ve eğlenceli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Tabii ki tüm bu bahsettiğimiz oyun modlarında Steam sıralama desteği de bulunuyor. Böylece dünyanın herhangi bir yerindeki oyuncularla kapışabiliyorsunuz.

ScreenShotSaturday_June21

Peki Başka?

Absolute Drift’in oynanışından sanırım daha fazla bahsedemeyiz. Bu yüzden şimdide oyunun diğer özelliklerine geçeceğiz. Oyunda kontrolcü desteği olması en büyük artılardan bir tanesi. Çünkü yarış oyunu tarzu yapıtların klavye ile pek de iyi oynanmadığını herkes biliyordur sanırım. Bu yüzden eğer Absolute Drift alıyorsanız bir kontrolcünüz olduğundan da emin olunuz. Bunun yanı sıra oyunda eğer dilerseniz otomatik vites ve manuel vites arasında seçim yapabiliyorsunuz. Bu seçim tabii ki yaptığınız drifti etkileyebiliyor. Ayrıca oyunda kullandığımız arabaların modellemelerinin de gerçek hayata yakın modellemelere sahip olduğunu belirtelim.

Absolute Drift oldukça basit bir yapıt. Evet, drift mekanizması filan oldukça gerçekçi fakat biz grafiklerden ve çevreden bahsediyoruz. Grafikler oyunda oldukça basit tutulmuş fakat göze de oldukça hoş geliyor. Kesinlikle çirkin değil. Onun dışında oyundaki sesler inanılmaz güzel. Özellikle araba sesleri duymaya değer. Oyunun müzikleri ise oldukça uzun ve başarılı sanatçılar tarafından hazırlanmış. Yani oyun sizi ses konusunda da yarı yolda kesinlikle bırakmıyor.

ScreenshotSaturday_April26th2014

Sonuç Olarak!

Sonuç olarak Absolute Drift kesinlikle vereceğiniz 20 liraya değecek bir oyun. Steam sıralama desteği, kontrolcü desteği, muhteşem sesleri ve gerçekçi drift mekanizması ile birlikte sizi uzun süre PC başına kitleyebilir. Oyunda daha fazla araba çeşidi bulunsa, harita editörü olsa ve çoklu oyuncu desteği de olsa tadından yenmez, kusursuz bir oyun olurdu. Ne diyelim, başka sefere artık.

[inceleme]

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.