The Last of Us 14 Haziran’da Türkiye’de

The Last of Us 14 Haziran’da Türkiye’de

Sona çok az bir süre kala.

Sony, PS3 için ürettiği The Last of Us oyununu 14 Haziran‘da Türkçe altyazılı olarak piyasaya çıkartıyor. Oyun Uncharted serisinin de yapımcısı olan Naughty Dog tarafından geliştirilmiş olup, daha raflarda yerini almadan 25 tane ödül alarak dünya çapında çok büyük bir başarıya imza attı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunun teması ise “cordyceps” isimli bir mantarın, dünya çapında milyonlarca insanın faili meçhul bir şekilde ölmesinden 20 sene sonrasını ele alıyor.

Bu kadar yıl geçmesine rağmen, milyonlarca insanın ölümünün etkisinin devam ettiğini, mutasyonlara uğramış olan insanlar bize gösteriyor ve değişimden etkilenmeyen, mutasyona uğramamış insanlar bile oyunda karantina altında idam ediliyor.

Eski karaborsacı Noel ve 14 yaşındaki kızı Ellie’nin macerası bu noktada başlıyor. Ellie ve Noel mutasyona uğramış ve artık yiyen insanlarla uğraşırken, bir yandan da bu insanlar için çevre temizliğine gelmiş olan askerlerle de mücadele ediyor.

Oyunda birçok araç gereç ve silah kullanılıyor. Oyuna yeni eklenen çok önemli özelliklerden bir kaçı : Silah kullanma, yakın dövüş teknikleri ve yapay zeka sistemi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

the-last-of-us-promo-picBiz oyunun yeni gelişmelerini takipteyiz.

Siz de bizleri takipte kalın.

 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.