Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 12.10.2022

YouTube en çok ziyaret edilen video barındırma sitesidir. 2005 yılında yayın hayatına başlayan çevrimiçi video platformu TV klipleri, eğitim videoları, müzik ve oyun videoları, eğlence malzemeleri ve çok daha fazlasını içeren çok çeşitli içeriklere sahip. Yavaş bir internet bağlantısı sebebiyle veya internet olmayan bir anda video izlemek sorunlara neden olabilir. Bir YouTube video indiricisi sayesinde videoları PC'nize veya akıllı telefonunuza YouTube videolarını indirebilirsiniz. Öyleyse sizler için hazırladığımız çevrimiçi ve ücretsiz YouTube video indir sitelerine göz atalım.

En iyi YouTube video indir siteleri

YouTube üzerinden video indirmek istiyorsanız günümüzde bir çok alternatif var. Ancak indirmek istediğiniz siteler sizin ihtiyacınıza yönelik olmayabilir veya güvenilir olmayabilir. Bu durumdan dolayı sizlere YouTube video dönüştürme sitelerini aktaracak ve bu siteler hakkında bilgiler vereceğiz. Bu siteler sayesinde YouTube video dönüştürme işlemini yapabilir ve YouTube video indir sitelerinden video indirebilirsiniz. Birçok sitede farklı video formatları ve farklı ses formatları seçimi yapabilir hatta indireceğiniz videonun boyutunu kendiniz ayarlayabilirsiniz. O halde YouTube video indir sitelerine göz atalım.

ClipConverter.CC

ClipConverter.CC köklü bir çevrimiçi video çevirme sitesidir. Kullanıcılar gerek YouTube'dan ve gerekse 10.000'den fazla popüler web sitesinden video indirmek için kullanabilir. Çözünürlük olarak ise 1080p, 4K ve hatta 8K'ya kadar çevirebilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar videoları farklı video formatlarında dönüştürebilirler. Ayrıca bu dönüştürme işlevinde kullanıcılar ses formatını seçerek MP3, M4A ve AAC arasından seçim yapabilir veya videoda tamamiyle sesi çıkartabilirler. Tüm işlevler ClipConverter.CC’yi YouTube video indirme sitelerinde öne çıkarıyor.

Clip Converter ayrıca Firefox, Chrome ve Safari için tarayıcı eklentisine sahip. YouTube videolarını izlerken yüksek çözünürlüklü videoları doğrudan PC ve Mac'inize veya Android ve iPhone telefonlarınıza indirmenize izin veriyor. YouTube'dan bir HD videoyu hızlı ve güvenli bir şekilde kaydetmek istediğinizde Clip Converter'a güvenebilirsiniz. Artıları ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

 • 720p, 1080p, 4K ve 8K dahil olmak üzere her türlü SD, HD ve UHD video çözünürlüğünde çevrimiçi videoları indirme desteği.
 • Dönüştürücüde videoları MP3, M4A'dan AAC'ye gibi ses formatlarında ayarlayabilme.
 • Eklenti desteği.

Converto.io

Converto.io adlı bir sitede sadece kaynak video URL'nizi siteye girin ve "Dönüştür" düğmesini tıklayın. Ardından indirin. İşlem bu kadar. Bu çevrimiçi video dönüştürme sitesi kullanıcılara herhangi bir YouTube videosunu MP3 ve MP4 formatına kaydetme ve dönüştürme fırsatı veriyor. Bunun yanı sıra videoyu MP3 ses olarak dönüştürmeyi seçebilir, dosya adını değiştirebilir ve sesi düzenleyebilirsiniz. Belki de birçok kişi için önemli olan MP3 kapaklarının harika görünmesini sağlamak için MP3'lere otomatik olarak albüm kapağı ekleyecektir.Sitenin artıları ise şu şekilde:

 • YouTube videolarını çevrimiçi olarak MP3 ses ve MP4 video formatında indirme desteği.
 • Dosya adını düzenleme, ID3 etiketini değiştirme ve MP3 kapakları ekleme.
 • Çok dilli destek.

Video Grabber

Video Grabber kullanıcılara YouTube, Lynda, Twitter, Twitch, LiveLeak gibi platformlardan video dönüştürme ve indirme hizzmeti sunar. Bu sitenin dikkatimi çeken bir diğer özelliği ise bazı popüler videoları sitesinde öne çıkarması. Böylece YouTube'da popüler videoları aramadan bile videoları izleyebilir ve indirebilirsiniz. İndirmenin yanı sıra, YouTube'dan videoları MP4, MKV, AVI, MOV, WMV gibi formatlara ve iPad, iPhone, PSP ve iPod touch vb. cihazlarla uyumlu formatlara dönüştürme işlevi de sunuyor. 

Sitede oldukça fazla video formatı mevcut. Tüm özellikleri bununla da kalmayıp ekran kayıt işlevi gibi bir uygulama da siteye entegre edilmiş. Bu kayıt özelliğini YouTube'da canlı video akışını kaydetmek için de kullanabiliyorsunuz. Canlı yayınları kaçırmak istemeyenler için oldukça güzel bir uygulama. Video Grabber video dönüştürme sitesinin özellikleri ve artıları ise şu şekilde:

 • Bütün özellikleri bir arada bulunduran video paneli. Kullanıcıların videoları aramasına, keşfetmesine, indirmesine ve dönüştürmesine olanak tanır.
 • 1080P ve 4K çözünürlükteki videoları indirmeyi destekler.
 • Spor veya oyun gibi canlı YouTube videolarını kaydetmek için yerleşik kayıt özelliği.

YouTube video indir - Diğer önerilerimiz

YouTube video indir diye arattığımız zaman çıkan video indirme sitelerinin devamından bahsedelim. Zira, hepsi güvenli olmuyor. Bu yüzden, güvenlileri de özenle seçmemiz şart.

SaveFrom.net

SaveFrom.net'i kullanmak istediğinizde Chrome'un bir uzantısını eklemenize izin veren SFHlper adlı bir dosya indirmeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde videoları indirebiliyorsunuz. Bu durum Clip Converter eklentisine çok benzeyen bir özellik. Bu uygulamanın bende yarattığı kötü izlenim ise reklamlar oldu. YouTube üzerinden video indirmeye gelirsek videoları indirmenin daha kolay ve yenilikçi olması benim ilgimi çekti. SaveFrom ile YouTube videolarını indirmek oldukça basit.

Örneğin bir YouTube videosu oynatıyorsunuz ve indirmek istiyorsunuz. Eklentiyi kurun ve adres satırındaki URL’ye odaklanın. Bu noktada URL’de "https" ile başlayan yerden öncesinde "savefrom.net/" veya "sfrom.net/" eklemeniz veya "youtube.com" yerine "ssyoutube.com" gibi kısa alan adları kullanmanız yeterli olacaktır. Enter tuşuna basın ve indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Artık sadece indirme parametrenizi seçiyorsunuz. İndirme düğmesine basın ardından indirme gerçekleşecektir. SaveFrom.net’in artıları ise şu şekilde:

 • Videoları indirmek oldukça kolay.

SaveFrom.net’in eksileri ise şu şekilde:

 • Can sıkıcı reklamlarla dolu
 • Çoğu çözünürlükte ses desteklenmiyor.

Catchvideo

Catchvideo da YouTube video indir siteleri arasından önemli bir önerimiz. YouTube videosunu çevrimiçi olarak MP4 veya MP3 dönüştürmek ve bunun için basit bir site mi arıyorsunuz? O zaman Catchvideo'yu kesinlikle denemelisiniz. Bu sitede orijinal videonun URL'sini aldıktan sonra ideal video formatınızı seçin. Ardından indirme düğmesine tıkladığınız anda indirilecektir. Web tabanlı bir uygulama olduğundan Windows, Mac, Android, IOS, Linux veya başka bir platform kullanıyor olsanız dahi tarayıcınız olduğu sürece YouTube videolarını çevrimiçi kaydetmek için kullanabilir. Yalnızca videoların çözünürlüğü ne olursa olsun 720p’de indirmek can sıkıcı. Catchvideo’nun artıları:

 • Dönüştürme işleviyle tam video, yalnızca video veya yalnızca ses modlarında indirmeyi destekler.
 • Kullanıcıların videoları doğrudan izlemesi ve indirmesi için popüler videoların listesini görüntüler.

Catchvideo’nun eksileri:

 • 1080p veya Ultra HD çözünürlüğü desteklemiyor.

Y2mate

Çevrimiçi bir YouTube video indirme sitesi olan Y2mate kullanıcılara YouTube, Facebook, Vimeo, YouKu gibi siteler üzerinden video indirme ve HD formatında MP3 veya MP4'e dönüştürme hizmeti sunuyor. Y2mate'i popüler ve iyi yapan şey ise YouTube'dan video indirmek için iki yol sağlamasıdır. Birinci yol yaygın olduğu gibi bağlantıyı manuel olarak belirli bir alana kopyalayıp yapıştırırsınız ve çözünürlüğü seçersiniz, ardından indirme başlar. 

Diğer yol ise daha basit. Bir YouTube videosu oynatılırken URL satırında "youtube" kelimesinden sonra "pp" koyarsanız Y2mate indirme sayfasına yönlendirilecektir. Bu şekilde YouTube videolarını daha hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Y2mate her zaman ücretsiz kalmayı ve yüksek hızlı hizmet vermeyi vaat ediyor. Ayrıca özelliklerini kullanmak için kayıt olmanıza gerek yok. Y2mate video dönüştürücünün artıları:

 • Sınırsız indirme kotası ve yüksek hızlı video dönüştürücü.
 • Kayıt gerektirmiyor.
 • YouTube videolarını 1080p olarak MP4 formatında indirme desteği.

YouTube video indir - Başka hangi siteler var?

YouTube video indir konusunda bulabileceğiniz çok fazla site var. Fakat, bu sitelere dikkat etmekte de fayda var.

Online Video Converter

Online Video Converter herhangi bir kalite kaybı olmadan çevrimiçi HD video indirme özelliği sunan başka bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bu site, YouTube videolarını MP4, AVI, MOV, MKV, FLV ve WEBM formatlarında indirebilen profesyonel bir video dönüştürme ve indirme sitesidir. Online Video Converter oldukça basit arayüzü ve kullanıcı dostu anlaşılabilirliği ile öne çıkmakta.

Bu çevrimiçi HD video indirme sitesini sevmemin nedeni yüksek hızlı indirme ve dönüştürme ile modern tarayıcılarla tam uyumlu şekilde çalışması. YouTube gibi çok çeşitli video barındırma sitelerinden herhangi bir kayıt olmadan videoları kolayca indirebiliyorsunuz. Daha da önemlisi, Online Video Converter YouTube videolarını MP3'e dönüştürmekte de oldukça başarılı. Online Video Converter sitesinin artıları:

 • Çeşitli video barındırma sitelerinden video indirmeye izin vermesi ve yüksek hızlı video dönüştürme.
 • Tamamen ücretsiz video dönüştürme ve indirme.
 • Hemen hemen her tarayıcıyla tam uyumluluk.

VidPaw

YouTube'dan bir HD video indirmek istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz siteleri kullanmanın yanı sıra VidPaw da iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmakta. VidPaw, YouTube videolarını indirmeyi çok kolaylaştıran başka bir web uygulamasıdır. Tek yapmanız gereken bir YouTube video URL'sini kopyalayıp metin alanına yapıştırmak ve ardından butona basmak. Sonrasında video kaydetme kalitesini seçin ve video kısa sürede indirilecektir. VidPaw ayrıca Vimeo, Instagram, Facebook, Nicovideo, Dailymotion, SoundCloud gibi siteler için de kullanılabilir.

YouTubNow

YouTubNow özgün bir video indirme çözümü sağlayarak YouTube videolarını, müzikleri, oynatma listelerini ve altyazıları indirmeyi kolay ve güvenli hale getirir. Bu çevrimiçi hizmete web tarayıcılarınızdan erişebilirsiniz. Herhangi bir web tarayıcısı veya herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz. Video bağlantısını girin, bir format seçin ve butona tıklayın. Video cihazınıza hızlı bir şekilde indirilecektir. YouTubNow hesabınız, indirdiğiniz videolar veya başka şeyler hakkında herhangi bir veri toplamadığını iddia ediyor. Bu nedenle güvenli bir çevrimiçi video dönüştürme ve indirme sitesi arıyorsanız YouTubNow tam size göre.

YouTube video indir - Son site önerilerimiz

Şimdi de, YouTube video indir gibi bir aratmada karşınıza çıkması mümkün diğer sitelerden bahsedelim. Bu sitelerin neler sunduğu, güvenli olup olmadığını gözden geçirelim.

QDownloader.net

QDownloader.net sizlere tanıtmak istediğim başka bir video dönüştürme ve indirme sitesi. YouTube videolarını yüksek hızda kolayca indirebileceğiniz MP4'e indirmenize ve dönüştürmenize yardımcı olan QDownloader.net sadece YouTube üzerinden video kaydetme özelliğine sahip değil. Aynı zamanda Vimeo, Instagram, LiveLeak gibi siteler için de destek sunuyor. QDownloader.net diğer siteler gibi işini oldukça başarılı yapıyor ve denemek isteyeceğiniz bir başka video dönüştürme ve indirme sitesi olarak karşımıza çıkıyor.

YouTubemp4.to

Sizlere yukarıda verdiğimiz siteler gibi YouTubemp4.to da güvenli bir alternatiftir. YouTubemp4.to favori YouTube videolarınızı ve müziklerinizi hızlı, kolay ve tamamen ücretsiz olarak bulmanızı ve indirmenizi sağlayan kullanışlı bir sitedir. YouTube bağlantısını kutuya yapıştırıp dönüştürme düğmesine tıkladıktan sonra çözünürlüğü seçin. Video MP4 formatında belirttiğiniz çözünürlükte inecektir. YouTubemp4.to sitesinin artıları:

 • E-postanızı veya herhangi bir kişisel verinizi istemez.
 • YouTube videolarını MP4 olarak indirmek için ücretsiz ve oldukça verimli.

SaveClipBro - YouTube video indir

SaveClipBro YouTube video indir siteleri listemizdeki son ve başarılı bir site olarak yerini alıyor. Bu site YouTube, Vimeo, Instagram, BBC, Freesound ve çok daha fazla video barındırma sitesinden video indirmenizi sağlayan ücretsiz ve güvenli bir site. YouTube videolarını MP4 formatında indirmenin yanı sıra, YouTube'dan MP3 indirmek için de deneyebilirsiniz. Müzik formatlarını AAC, WMA, WAV gibi birçok formatta seçebilirsiniz. Web tabanlı bir site olduğundan web tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan rahatlıkla kullanabilirsiniz. SaveClipBro sitesinin artıları:

 • YouTube'dan videoları indirmek ve dönüştürmek için tamamen ücretsiz, hızlı ve kolay.
 • Birçok video platformunu, sosyal medyayı, medya kütüphanelerini ve müzik hizmetlerini destekliyor.

YouTube video indir dışında ne önerirsiniz?

YouTube video indir rehber yazımız, bu kadardı. Fakat, dilerseniz Instagram PP büyütme yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Instagram profil fotoğraflarını nasıl büyütebileceğinizden bahsettik. Ayrıca, hazır Instagram demişken, Instagram hesap silme özelliğini de detaylıca anlattık. Dilerseniz, oraya da güzelce göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.